Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه شهرداری بالغ بر 60 میلیارد تومان بابت پروژه آسفالت قرارداد بسته اما آسفالتی که در شهر ریخته می شود بدترین نوع آسفالت است گفت: کیفیت نامطلوب آسفالت رشت از معضلات بزرگ شهر بوده و موجب نارضایتی شهروندان شده است.

محمدحسین واثق کارگرنیا یکی از گلایه های همیشگی شهروندان را پیرامون کیفیت نامطلوب آسفالت رشت دانست و اظهار کرد: از ابتدای فعالیت شورای چهارم کارگروهی برای رفع این معضل تشکیل و جلسات متعددی در این زمینه برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه قرار بود پروژه آسفالت رشت به بخش خصوص واگذار شود گفت: پس از بحث و بررسی بسیار در کارگروه آسفالت به این نتیجه رسیدند که بهتر است پروژه های آسفالت رشت به بخش خصوصی واگذار شود تا از این طریق بتوانیم کیفیت آسفالت شهر را کنترل کنیم و اگر در جایی کیفیت نامناسب بود از مجری و پیمانکار پروژه بخواهیم کار را اصلاح کند.

عضو کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه بیشتر پروژه های آسفالت رشت غیر نقد است، تصریح کرد: پروژه های آسفالت رشت غیر نقد هستند اما پیمانکار با توجه به این موضوع در مناقصه شرکت کرد و اجرای آن را پذیرفت.

وی غیر نقد بودن پروژه های آسفالت را دلیلی بر ارائه آسفالت با کیفیت نامطلوب ندانست و تصریح کرد: پیمانکار پروژه آسفالت رشت می دانند که شهرداری درآمد مناسب ندارد و در پرداخت مطالبات با مشکل مواجه است.

واثق کارگرنیا اضافه کرد: پیمانکاران شرایط را می پذیرند و متعهد می شوند که کار را به درستی انجام دهند و پرداخت نشدن مطالبات پیمانکاران توسط شهرداری رشت دلیلی برای ارائه آسفالت با کیفیت نامناسب توسط آنها نیست.

وی با تأکید بر اینکه شهرداری رشت باید نظارت در اجرا پروژه ها را مطلوب تر انجام دهد، یادآور شد: هنوز آسفالت رشت به روش سنتی انجام و با کمپرسی به محل اجرای پروژه حمل می شود و اخیراً فیلمی در فضای مجازی پخش شد که در آن در یکی از مسیرهای شهر رشت از خودروی سمند به جای غلتک و کوبیدن آسفالت ها استفاده شده است.

عضو شورای اسلامی شهر رشت نظارت شهرداری این شهر در اجرای پروژه ها را بسیار ضعیف دانست و گفت: شهرداری بالغ بر 60 میلیارد تومان بابت پروژه آسفالت رشت قرارداد بسته اما آسفالتی که در شهر ریخته می شود بدترین نوع آسفالت است.

وی با بیان اینکه در برخی از نقاط شهر پس از کمتر از یک ماه از مدت ریخته شدن آسفالت سنگریزه های آن حتی با جاروی رفتگران از جا کنده می شود، متذکر شد: کیفیت مطلوب آسفالت رشت از مطالبات اصلی شورا نسبت به شهرداری در حیطه نظارتی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان