Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : قائم مقام وزیر کشور گفت: پدافند غیر عامل از شریان های حیاتی کشور محافظت می کند.

محمدحسن مقیمی پیش از ظهر امروز در همایش پدافند غیر عامل در دانشگاه گیلان با تبریک هفته وحدت و قدردانی از برگزار کنندگان این همایش اظهار کرد: یکی از وطایف بسیار مهم و اساسی هر نظام و هر دولتی ایجاد امنیت برای مردم آن جامعه است.

وی با بیان اینکه انسان ها و جوامع دوست دارند در یک شرایط امن زندگی کنند و امنیت شغل، سیاسی و اجتماعی داشته باشند و بتوانند در یک شرایط متعادل و خوب یک زندگی متعادل داشته باشند، افزود: تهدیداتی نیز از طرف مقابل همواره وجود دارد و طرف مقابل می کوشد تا این امنیت را به هم بزند و از شرایطی که در کشورهای دیگر است به نفع خود بهره برداری کند و باید در شرایطی باشیم که خودمان را برای مقابله با تهدیدات آماده کنیم تا دیگران بخود اجازه ندهند تا نسبت به ما تهدیداتشان را عملیاتی کنند.

قائم مقام وزیر کشور با اشاره به اینکه دشمن همواره علیه ما در حال عملی کردن تهدیداتش است، خاطرنشان کرد: با پیروزی انقلاب دشمن تهدیداتش را آغاز کرد و در شرایطی که احساس می کرد ما در نقطه ضعف هستیم از زمین و هوا تهدیداتش را عملیاتی و جنگ تحمیلی را به ما تحمیل کرد و تصور می کرد می تواند در یک زمان کوتاه تهدیداتش را عملیاتی و نظام را نابود کند.

وی با تصریح بر اینکه باید از خود دفاع کنیم و آمادگی های لازم را داشته باشیم، خاطرنشان کرد: آمادگی دفاع عامل باید را داشته باشیم و در بحث نیروهای مسلح و تجهیزات و... به روز باشیم و از علم و دانش روز استفاده کنیم که این کار توسط وزارت دفاع در حال انجام است تا اگر مورد هجوم قرار گرفتیم بتوانیم از حدود مرزی دفاع کنیم.

مقیمی گفت: سند بیست ساله توسعه کشور در اسناد پنج ساله به این مباحث هم پرداخته و آمادگی دیگری که باید داشته باشیم در حوزه اقتصادی است تا بتوانیم اگر مورد هجمه قرار گرفتیم دفاع کنیم ضمن اینکه در پدافند از غیر عامل شریان های حیاتی کشور از جمله نفت گاز و ... محافظت بیشتری صورت می گیرد.

وی با بیان اینکه پدافند غیر عامل ما را از درون قوی می کند، افزود: پدافند غیر عامل فکر ایجاد تهدید را از ذهن دشمنان به دلیل به همراه داشتن هزینه های گزاف برای آنها پاک می کند و برای ما هزینه ها را کاهش می دهد.

قائم مقام وزیر کشور گفت: برگزاری این همایش ها و طرح موضوعات در دانشگاه ها، مدارس و... کمک می کند تا مردم از آن اطلاع یابند و براساس قانون تاکید داریم که بحث پدافند غیر عامل را مد نظر قرار دهیم و خود مجریان طرح ها این مباحث را مدنظر قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه طرح مذکور برای مجریان، نخبگان جامعه و.. مهم است، بیان کرد: اگر استانی در اجرای طرح هایش به مبحث پدافند غیر عامل توجه نکند در واقع همان استان آسیب می بیند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان