Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : معاون برنامه ریزی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران گفت: برای ایجاد اشتغال پایدار و افزایش توان تولیدی کشور، ارائه خدمات زیرساختی و بسته های حمایتی با توان هر چه بیشتر باید تداوم یابد.

فرشاد مقیمی در نشست با مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان با اشاره به نقش صنایع کوچک و متوسط در ایجاد اشتغال و تولید تصریح کرد:سهم به سزای صنایع کوچک و متوسط در تولید و رشد اقتصادی کشور موجب شده تا این بخش از بنیان های اقتصاد مقاومتی و ابزاری ارزشمند و کارآمد محسوب شود.

فرشاد مقیمی با بیان اینکه صنایع کوچک و متوسط نقش مهمی در تولید صنعت، ارزش افزوده و ارزش ناخالص تولید ملی دارد، تصریح کرد:انعطاف پذیری در نوسانات اقتصادی و سلایق بازار و امکان تغییر محصول در حداقل زمان از جمله مزیت های راه اندازی صنایع کوچک و متوسط در کشور است.

وی پرداختن به مقوله تحقیق و توسعه در صنایع کوچک و متوسط را از الزامات مهم ماندگاری و دوام این صنایع عنوان کرد و افزود: توجه به نیاز بازار مصرف، بازارسازی و توسعه آن و ایجاد تنوع در محصولات، از مهم ترین مواردی است که برای حفظ حیات صنایع کوچک و متوسط باید به آن پرداخته شود.

مقیمی در ادامه بر شناخت جامع از توانمندی ها و ضعف های شهرک ها و نواحی صنعتی تأکید کرد و افزود:ارائه خدمات زیرساختی و بسته های حمایتی با توان هر چه بیشتر باید تداوم یابد تا شاهد راه اندازی واحدهای صنعتی جدید، ایجاد اشتغال پایدار و افزایش توان تولیدی کشور در عرصه های مختلف صنعتی باشیم.

مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی گیلان در ادامه این نشست با بیان ارائه خدمات زیرساختی و بسته های حمایتی مختص صنایع کوچک و متوسط از آمادگی واگذاری بیش از 800هکتار عرصه صنعتی به سرمایه گذاران خبر داد.

طهمورث لاهوتی اشکوری تصریح کرد:از مجموع 36شهرک و ناحیه صنعتی مصوب در گیلان هم اکنون 33 شهرک و ناحیه صنعتی در گیلان در دست بهره برداری قرار دارد.

طهمورث لاهوتی اشکوری با بیان بهره برداری از 33 شهرک و ناحیه صنعتی در سطح استان تصریح کرد:هم اکنون یک هزار و 744هکتار عرصه در اختیار شرکت شهرک های صنعتی گیلان قرار دارد و فازهای عملیاتی زیرساختی در یک هزار و 273هکتار از این مساحت به انجام رسیده است.

وی با اشاره به واگذاری 486هکتار عرصه صنعتی به سرمایه گذاران خاطرنشان کرد:هم اکنون 806 واحد صنعتی در سطح شهرک ها و نواحی صنعتی با ایجاد اشتغال برای بیش از 14 هزار نفر در دست بهره برداری قرار دارند.

لاهوتی اشکوری همچنین از انجام مراحل ساخت و ساز و احداث 658 واحد صنعتی جدید در سطح شهرک های صنعتی استان خبر داد و افزود: 8 شهرک و ناحیه صنعتی در استان در شهرستان های شفت، لوشان، انزلی، صومعه سرا، لاهیجان، سیاهکل، تالش و رودسر دارای تصفیه خانه فاضلاب مرکزی هستند.

وی همچنین از مراحل ساخت و احداث تصفیه خانه فاضلاب مرکزی در شهرک ها و نواحی صنعتی در نقره ده آستانه اشرفیه، نالکیاشر لنگرود، کوچیچال فومن، سکام رضوانشهر، سفیدرود رشت خبر داد و افزود: از مجموع 33 شهرک صنعتی در حال بهره برداری، 32 شهرک و ناحیه صنعتی دارای آب و تلفن و 29 شهرک دارای گاز است و تمامی شهرک ها و نواحی صنعتی در سطح استان به شبکه توزیع برق متصل شده اند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان