Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان با بیان اینکه در این استان ۱۱۱ هزار خانوار در قالب ۲۲۰ هزار نفر تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان هستند، گفت: این افراد از خدمات رفاهی، درمانی، فرهنگی و معیشتی بهره می برند.

علیرضا محمدی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان ظهر امروز( ۲۵ آذر) در جریان سفر یکروزه خود به این شهرستان و در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در سال ۹۴ کمیته امداد امام خمینی(ره) برای ۴ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد کرد، گفت: این فرصت شغلی با اعتباری بالغ بر ۶۳ میلیارد تومان برای مددجویان این نهاد ایجاد شد.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری ۴۳ میلیارد تومان برای اشتغالزایی ۳ هزار نفر در برنامه کاری کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان است، افزود: تاکنون مبلغ ۱۰ میلیارد تومان معادل ۳۷ درصد از این اعتبارات برای اشتغالزایی حدود ۸۰۰ نفر جذب شده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان با بیان اینکه در این استان بیش از ۴ هزار و ۷۰۰ نفر یتیم در استان از وجود نعمت پدر، مادر و یا هر دو محروم هستند، تصریح کرد: در قالب طرح محسنین نیز حدود ۴ هزار نفر به دلیل آسیب های اجتماعی و مالی از وجود نعمت پدر محروم هستند.

محمدی، تعداد حامیان ۹ هزار یتیم و طرح محسنین را ۲۶ هزار نفر حامی اعلام کرد و افزود: میانگین دریافتی هر یتیم ۸۰ هزار تومان و میانگین دریافتی هر مددجو در طرح محسنین ۴۰ هزار تومان است.

وی ادامه داد: بیشترین خیرانی که با کمیته امداد امام خمینی(ره) استان گیلان همکاری دارند از خیرین خارج از استان هستند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در استان گیلان ۱۱۱ هزار خانوار در قالب ۲۲۰ هزار نفر جمعیت تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) گیلان هستند، اظهار کرد: این افراد از خدمات رفاهی، درمانی، فرهنگی و معیشتی بهره می برند.

محمدی با بیان اینکه بندر آستارا به عنوان یک شهرستان توانمند در راستای توانمندسازی خانواده های مددجو در استان گیلان انتخاب شده است، گفت: استان گیلان در قالب توانمندسازی مددجو در نیمه سال جاری ۵ درصد کاهش مددجو داشت و بندر آستارا نیز در این امر نسبت به دیگر شهرستان ها پیشگام بوده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان