Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس مجمع نمایندگان گیلان بر ساماندهی معلمان و فرهنگیان در مقاطع مختلف تأکید کرد و گفت: طرح رتبه بندی فرهنگیان باید به طور کامل اجرا شود.

اسدالله عباسی امروز با اشاره به بررسی لایحه بودجه سال آینده در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: تلاش می شود امور بیمه و رفاه فرهنگیان در بودجه سال 95 پررنگ تر دیده شود.

وی بر افزایش حقوق و مزایای فرهنگیان تأکید کرد و افزود: طرح رتبه بندی فرهنگیان باید به طور کامل اجرایی شود ضمن اینکه ساماندهی معلمان و فرهنگیان در مقاطع مختلف حائز اهمیت است.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مشکلاتی در ساماندهی معلمان وجود دارد، تصریح کرد: در بعضی از مواقع در پایه مقاطع ابتدایی با کمبود معلم مواجه بودیم و معلمان مقاطع متوسطه را به کارگیری کردیم که خیلی به صلاح نبود.

عباسی، آموزش معلمان مقاطع متوسطه را برای نوجوانان و جوانان دانست و بیان کرد: معلمان مقاطع متوسطه تجربه و آموزش لازم برای مقاطع ابتدایی را ندارند و به این دلیل انتظار داریم تا در سال تحصیلی آینده بخش بسیاری از مشکلاتی که در سال جاری شاهد آن بودیم، کاهش پیدا کند.

وی در ادامه آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان، محمدعلی نجفی استاندار و مجمع نمایندگان را از ارکان مهم استان عنوان کرد و گفت: هماهنگی و تعامل برای پیشرفت و توسعه گیلان بین ارکان مذکور وجود دارد.

*به کارگیری ظرفیت های گیلان در سطح ملی

رئیس مجمع نمایندگان گیلان با اشاره به نظارت این مجمع در جلسه های مختلف در استان، خاطرنشان کرد: در بخش های اشتغال، توسعه، اقتصاد دریا، صنعت و کشاورزی در تلاش هستیم از ظرفیت های استان در سطح ملی به کارگیری شود.

عباسی، رشد شتابنده در پیشرفت گیلان را مهم خواند و یادآور شد: آمایش سرزمینی موجب توسعه پایدار در مناطق مختلف استان می شود ضمن اینکه منابع طبیعی گیلان باید حفظ شود.

وی با بیان اینکه یکسری موانع قانونی در اجرای پروژه ها وجود دارد، اظهار کرد: یکسری تصمیم ها باید در محل اجرا و حین انجام کار اتخاذ شود.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی به معرفی گیلان به عنوان استان کشاورزی در دو دهه ابتدای انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: سال های گذشته از صنعت محروم بودیم و اکنون در حال عبور از محل توقف به طرف توسعه هستیم.

عباسی با تأکید بر برطرف کردن برخی از موانع در مقابل توسعه گیلان، بیان کرد: مزارع کشاورزی نباید از بین برود و دست خوش سوء مدیریت شود اما در کنار آن می خواهیم اشتغال ایجاد شود و گردشگری را رونق دهیم.

وی در پایان به نبود جاده دسترسی در بعضی از مناطق گیلان اشاره کرد و گفت: بیشتر مردم املش در مناطق ییلاقی این شهرستان سکونت دارند و منطقه گردشگری محسوب می شود اما راه مجزا و مستقل ندارد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان