Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس کمیته تحقیق و تفحص صندوق ذخیره فرهنگیان در مجلس شورای اسلامی از آغاز بررسی فساد مالی 8 هزار میلیارد تومانی این صندوق خبر داد و گفت: بیش از 50 بنگاه بزرگ اقتصادی وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان مورد بررسی قرار می گیرد.

جبار کوچکی نژاد با اشاره به بررسی موضوع صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار کرد: بررسی موضوع بیش از 8 هزار میلیارد تومان مربوط به صندوق ذخیره فرهنگیان آغاز شده و این بزرگ ترین تحقیق و تفحص تاریخ مجلس شورای اسلامی است.

وی ادامه داد: بنده با رأی نمایندگان به عنوان رئیس کمیته تحقیق و تفحص فساد بزرگ مالی دهه اخیر آغاز به کار کرده ام و از کارشناسان، حسابداران و افراد مجرب در این زمینه استفاده می کنیم و تلاش می کنیم در کمتر از 6 ماه این کار بزرگ را به پایان برسانیم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیش از 200 نماینده و بالغ بر یک میلیون نفر فرهنگی در سراسر کشور به این تحقیق و تفحص اصرار دارند، تصریح کرد: گزارش تحقیق و تفحص را در صحن علنی مجلس به اطلاع فرهنگیان می رسانیم و همه فرهنگیان آگاه باشند بدون هیچ ملاحظه و گرایش سیاسی، از هیچ کوششی برای برگرداندن منافع فرهنگیان دریغ نمی کنیم.

وی با بیان اینکه بیش از 50 بنگاه بزرگ اقتصادی وابسته به صندوق ذخیره فرهنگیان از جمله بانک سرمایه، بیمه معلم، ماشین سازی اراک و پتروشیمی های بزرگ کشور را مورد بررسی قرار می دهیم، خاطرنشان کرد: این تحقیق و تفحص شفاف سازی صندوق را برای فرهنگیان و عموم مردم به دنبال دارد و کسانی که به صندوق ذخیره فرهنگیان خیانت کرده اند به سزای اعمال خود می رسند.

کوچکی نژاد با تصریح بر اینکه تیم های بازرسی را به گونه ای ساماندهی می کنیم که در سخت ترین شرایط و تهدیدها بتوانند امانتدار باشند و واقعیت ها را منعکس کنند، یادآور شد: از همه مردم و فرهنگیان درخواست داریم چنانچه اطلاعاتی در رابطه با سوء استفاده های احتمالی از صندوق ذخیره فرهنگیان دارند به این کمیته تقدیم کنند./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان