Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

فرهاد دلقپوش با بیان اینکه شاخص های رشد اقتصادی به صورت سالانه در پایان هر سال برآورد می شود، افزود: در کشور ما نیز مانند بسیاری از مسائل دیگر آمار تولید و اشتغال سالانه، رشد اقتصادی به صورت سالیانه محاسبه می شود که تا حدی دارای اشکال است.

نماینده مردم آستارا در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: کمیسیون اقتصادی مجلس، بر این اعتقاد است و بارها نیز به بانک مرکزی توصیه کرده که آمار رشد اقتصادی را هر سه ماه یکبار ارائه کند.وی با تاکید بر اینکه مسئولان باید بر اساس قانون، موظف به ارائه آمار شاخص های اقتصادی مطابق واقعیت های جامعه هستند، تصریح کرد: آمار رشد اقتصادی کشور باید بر اساس شاخص های قانونی و منطقی و در زمان مناسب و به منظور تصمیم گیری مسئولان در کشور، ارائه شود.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس هشتم، با اعلام اینکه وزیر اقتصاد در نشستی در کمیسیون اقتصادی، شاخص رشد اقتصادی کشور را با احتساب نفت ۴,۲ درصد و بدون احتساب نفت ۳,۵ درصد اعلام کرد، گفت: وزارت امور اقتصاد و دارایی و بانک مرکزی ایران باید با مدیریت و برنامه ریزی مناسب همه ساله واقعیت ها را از نرخ تورم و رشد اقتصادی به مردم ارائه دهند.

رشد اقتصادی کشور در سال ۸۹ با نرخ ۵/۵ درصد بسته شد، بر اساس برآوردهای تحقیقاتی بانک مرکزی رشد اقتصادی کشور از ۵/۳ درصد در سال ۸۸ به ۵/۵ درصد در سال ۸۹ رسیده است

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان