Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2
گیلانیان : فرمانده نیروی انتظامی استان گیلان فضای مجازی را فرصتی مناسب برای انجام اقدام علیه حرکت های ضد فرهنگی دشمنان دانست و گفت: خانواده ها باید در نبرد نرم همراه پلیس باشند.

سردار محمدرضا میرحیدری در نشست بررسی آسیب ها و تهدیدات فضای مجازی با بیان اینکه دشمنان توسعه امکانات فضای مجازی را هدفمند دنبال می کنند، اظهار کرد: دشمن در فضای مجازی به دنبال محو کردن ارزش های اسلامی است.

فرمانده انتظامی استان گیلان با تاکید براینکه جمهوری اسلامی ایران یکی از هدف های حمله مجازی دشمنان است، افزود: باید خانواده ها با آموزش با تهدیدات و آسیب های فضای مجازی آشنا شوند.

وی با اشاره به اینکه مصادیق ایجاد جرم و تنش در فضای مجازی باید ریشه یابی شود، اضافه کرد: در برخورد با آسیب های فضای مجازی باید آگاهانه و با دقت نظر عمل کرد.

وی خواستار جلوگیری از شایعه پراکنی ها در جامعه شد و بیان داشت: در برخی وقایع و حوادث بعضی از رسانه ها اخبار بی پایه را برای مردم منتشر می کنند.

سردار میرحیدری با یادآوری اینکه ماموران انتظامی باید در امر عملیات روانی خبره باشند و مردم نیز باید اخبار را از منابع موثق پی گیری کنند، خاطرنشان کرد: معاونت اجتماعی سخنگو و منبع اخبار پلیس است.

وی با تصریح براینکه بحث آموزش باید جدی گرفته شود، خاطرنشان کرد: افراد و واحد های ناآگاه بیشتر مورد حملات دشمنان قرار می گیرند.

سردار میرحیدری با اشاره به اینکه برهم زدن کانون خانواده و بنیان های اجتماعی هدف جنگ نرم دشمنان است، متذکرشد: غرب به دنبال محو کردن چارچوب های فرهنگی ، تاریخی و مذهبی ملت های اسلامی است.

وی با بیان اینکه شبه افکنی، شایعه پراکنی و القاء تزویر راهکار های دشمنان برای برهم زدن آرامش و امنیت و رسیدن به مقاصدشان است، خاطرنشان کرد: حرکت های اخیر دشمنان در بسیاری از صفحات مجازی، نشانگر علاقه آن ها به عملیات روانی در این حوزه است.

سردار میرحیدری ادامه داد: همه باید سعی کنیم فرهنگ خود کنترلی را در وجود خویش نهادینه کنیم و مردم و پلیس باید روز به روز نسبت به جرایم و آسیب ها فضایی مجازی آگاه تر شوند./ منبع : واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان