Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری توسعه شهرها و روستاها را مناسب با شرایط اقلیمی دانست و گفت: باید اشتغال های سبز و سازگار با طبیعت استان های شمالی مانند زراعت چوب در دستور کار قرار گیرد.

خداکرم جلالی در تالش بررسی برخی از مشکلات در حوزه منابع طبیعی را از اهداف سفر خود به گیلان و این شهرستان و نیز تشکیل کارگروهی برای رفع مشکلات عنوان کرد.

وی با بیان اینکه مقرر شده کارگروه حل مشکلات منابع طبیعی در گیلان ایجاد و مسایل در چارچوب موازین قانونی پیش برده شود، تصریح کرد: امیدواریم با همت دولت و مجلس بتوانیم در راستای حفاظت و صیانت از جنگل ها و مراتع به یک توسعه پایدار و صیانت از مبانی مربوط به یک زندگی سالم و شاداب برای گیلان و کل کشور برسیم.

رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری با بیان اینکه راهبرد توسعه در استان های شمالی کشور با دیگر مناطق تفاوت دارد، افزود: در این مناطق بهترین و ارزشمندترین منابع جنگلی کشور و جهان وجود دارد.

وی توسعه شهرها و روستاها را مناسب با شرایط اقلیمی دانست و گفت: به دلیل کمبود زمین و حق حفظ اراضی کشاورزی و منابع طبیعی و جنگلی باید توسعه با شرایط اقلیمی تناسب داشته باشد.

جلالی با اشاره به اینکه در بحث بهره برداری از معادن اولویت را به حفظ جنگل می دهیم، یادآور شد: معادنی مانند شن و ماسه باید از فاصله دورتری تأمین شوند و اشتغال های سبز و سازگار با طبیعت استان های شمالی را در دستور کار قرار دهیم.

وی یکی از اشتغال های سبز را زراعت چوب عنوان کرد و متذکر شد: وزارت جهاد کشاورزی و سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری همراهی لازم را در این زمینه انجام می دهند و امیدواریم با مجموعه خدماتی که در راستای حفظ این منابع ارزشمند وجود دارد بتوانیم زمینه بهبود معیشت و اشتغال را برای مردم فراهم کنیم./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان