Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان از محکومیت سنگین یک شرکت تولید فرآورده های چوبی به اتهام قاچاق پنج تریلی ام دی اف خام در این استان خبر داد.

رضا قشلاقی از محکومیت سنگین یک شرکت تولید فرآورده های چوبی به اتهام قاچاق پنج تریلی ام دی اف خام در این استان خبر داد و گفت: این شرکت وارداتی، کالاهای ورود موقت را در حال خروج از استان به مقصد استان البرز بود که از سوی ضابطین تعزیرات حکومتی متوقف شد.

وی افزود: پس از ارجاع امر به شعبه پنجم رسیدگی به قاچاق تعزیرات حکومتی شهرستان رشت و احضار رانندگان حمل تریلی و مدیرعامل شرکت و اخذ دفاعیات و تکمیل تحقیقات، تخلف مباشرت در قاچاق کالا را محرز تشخیص و حکم به ضبط کالاهای مکشوفه و پرداخت مبلغ 3 میلیاردو 358 میلیون و 213 هزار و 48 هزار ریال جزای نقدی در حق دولت صادر کرد.

وی افزود:کالای ورود موقت، کالای وارداتی معاف از عوارض گمرکی است که وارد کشور می شود و پس از انجام فعل و انفعالاتی می بایستی به خارج از کشور صادر گردد. برخی افراد سود جو با سواستفاده از این معافیت اقدام به ورود کالا به کشور می کنند و علاوه بر بهره مند شدن از معافیت قانونی، با عرضه و فروش کالا نیز سودی به جیب می زنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان