Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : در مراسم تجلیل و تقدیر از دست اندرکاران سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395 که صبح امروز در وزارت کشور برگزار شد، گیلان به عنوان 3 استان برتر در اجرای سرشماری معرفی شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ با قدردانی از استاندار گیلان به عنوان رییس ستاد سرشماری استان در مراسمی که صبح امروز با حضور دکتر نوبخت معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه، دکتر عادل آذر رئیس دیوان محاسبات ،دکتر پارسا رییس مرکز آمار ایران و جمعی از دست اندرکاران برگزاری سرشماری عمومی نفوس و مسکن سال 1395 در سالن غدیر وزارت کشور برگزار شد، گیلان جزء 3 استان برتر در اجرای سرشماری معرفی شد.

مراحل پشتیبانی ،تبلیغات ،آموزش ،تهیه نقشه های عملیاتی ،نحوه عملیات میدانی ،نرم افزار تهیه شده در ستاد سرشماری استانها از جمله ۱۵۶ شاخص مهم ارزیابی استانها بود

گفتنی است : هشتمین سرشماری عمومی نفوس و مسکن امسال همزمان با سراسر کشور برای نخستین بار به صورت اینترنتی در مراسمی با حضور استاندار گیلان و جمعی از مسئولان استان از سوم مهر ماه آغاز و تا سی مهر ماه ادامه یافت.

مرحله ی حضوری این سرشماری نیز از بیست و هشتم مهر تا یکم آذر ماه برگزار شد.

براساس نتایج بدست آمده در مرحله ی اینترنتی سرشماری 49.01 درصد جمعیت و 45.4 درصد خانوارهای استان گیلان شرکت کردند که در مقایسه با میانگین شاخص های کشور وضعیت بهتری داشت.

در اجرای سرشماری 1500 نفر با ستاد سرشماری همکاری داشتند.

باتوجه به اهمیت نتایج سرشماری در برنامه ریزی های استان، فعالیت های ستاد از سال 1394 آغاز شد .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان