Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند گیلان با بیان اینکه برطرف کردن معضل پسماند اولویت نخست مدیران استانی است، گفت: معضل پسماند گیلان را تهدید می کند.

افشین پورعلی پیش از ظهر امروز در نشست با فرماندار این شهرستان با اشاره به معضل زباله در گیلان اظهار کرد: اکنون برطرف کردن معضل پسماند به عنوان اولویت نخست مدیران استانی مطرح است.

وی با اینکه معضل پسماند گیلان را تهدید می کند، گفت: با توجه به تهدیدات پسماند، تمام مدیران و شهرداران باید پیگیر معضل زباله و پسماند به عنوان اولویت نخست کار خود باشند.

مدیر عامل سازمان مدیریت پسماند گیلان هزینه در زمینه مدیریت پسماند و زباله را سرمایه گذاری دانست و گفت: هر گونه هزینه که در بخش تفکیک زباله صورت می گیرد به سرعت قابل جبران است.

وی اطلاع رسانی صحیح از اقدام های صورت را موجب بهبود رتبه شهرستان ها در مدیریت پسماند عنوان کرد و گفت: اقدام های خوبی در شهرستان و مدیریت پسماند انجام شده است.

فرماندار ماسال نیز در نشست مذکور تلاش مضاعف شهرداران و بخشداران برای اجرای کامل طرح تفکیک زباله از مبدأ در این شهرستان را مورد تأکید قرار داد و گفت: نیازمند تلاش مضاعف برای رفع نقایص و بهبود مدیریت پسماند هستیم.

محمود قاسم نژاد اجرای طرح تفکیک زباله از مبدأ، آموزش روستائیان، تولید کود ورمی کمپوست و تهیه زمین برای اجرای طرح بازیافت زباله در حوزه پسماند شهرستان را از اقدام های مهم در راستای مدیریت پسماند ماسال طی سال گذشته عنوان کرد.

وی آموزش همگانی در راستای اجرای 100 درصدی طرح تفکیک زباله از مبدأ در شهرستان را مهم خواند و گفت: آمادگی و انگیزه های مدیران برای پیگیری معضل پسماند در اجرای موفقیت آمیز این طرح ها بسیار حائز اهمیت است.

فرماندار ماسال عدم انعکاس و اطلاع رسانی اقدام ها و کارهای انجام شده در زمینه مدیریت پسماند را از جمله ضعف هایی دانست که باید برطرف شود و خاطرنشان کرد: تسهیل در جمع آوری زباله های بازیافتی، در نظر گرفتن مشوق های موثر، حمایت از سمن های فعال در عرصه محیط زیست و ... از جمله اقدام ها در راستای مدیریت پسماند است./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان