Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : ناصر مسعودی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در مجتمع خاتم الانبیا(ص) این شهر با ابراز خرسندی از حضور در جمع جوانان اظهار کرد: به احترام جوان ها آمده ام.

وی که ۱۶ و ۱۷ دی ماه جاری کنسرت موسیقی سنتی و محلی خود را در سالن نامجوی مجموعه یادگار امام(ره) رشت برگزار می کند، از وضعیت جایگاه موسیقی گیلان ابراز گله کرد.

این خواننده مشهور گیلانی دلیل برگزاری کنسرت موسیقی خود در رشت را قبول پیشنهاد از طرف صنف موسیقی و دست اندرکاران دانست و تصریح کرد: سال ها بود پیشنهادی در این زمینه نداشتم و قبول برگزاری این کنسرت دوستانه است.

وی با بیان اینکه دغدغه جوانان شهر رشت مرا به پای کنسرت کشانده است، تصریح کرد: جایگاه موسیقی گیلان خوب نیست و باید در این زمینه کارهای بیشتری صورت گیرد.

مسعودی آشنایی دو نسل قدیم و جدید را ضرورت خواند و خاطرنشان کرد: در این زمینه تاکنون جلسه ای تشکیل نشده تا دو نسل بیشتر با یکدیگر آشنا شوند.

وی از انتشار آلبوم جدید خود به بازار خبر داد و گفت: قطعه موسیقی به زبان فارسی و گیلکی و قطعه دیگر از شعرهای شیون فومنی کار شده که به زودی آلبوم جدید روانه بازار می شود.

استاد موسیقی سنتی گیلان، تکرار موسیقی امروزی را رضایت بخش ندانست و بیان کرد: جوانان گیلانی نباید اصالت خود را فراموش کنند و باید کارهای گیلکی خوبی ارائه دهند.

وی با اشاره به اینکه شاعران خوبی در زمینه شعر گیلکی در استان فعالیت دارند، خاطرنشان کرد: می توان از اشعار این شاعران بهره گرفت.

محمد احمد ی فر رئیس انجمن موسیقی گیلان نیز در نشست مذکور حمایت از اسطوره های موسیقی مانند ناصر مسعودی را مهم دانست و گفت: اینها هویت هنری گیلان و کشورمان هستند و برگزاری کنسرت موجب می شود تا جوانان با این اسطوره ها بیشتر آشنا شوند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان