Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نخستین نشست شورای ورزش همگانی گیلان عصر امروز به ریاست استاندار برگزار شد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی ترکیب در نظر گرفته شده در شورای ورزش همگانی را در واقع بخشی از شورای اجتماعی و راهبرد سلامت دانست و افزود : پرداختن به ورزش همگانی خواست عمومی است و باید اقدامات لازم در جهت توسعه ورزش همگانی صورت پذیرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه نباید این نشست ها صرف برگزاری جلسات باشد افزود : جلسات باید به صورت کاربردی برگزار گردد تا خدمات، سیاست گذاری و پشتیبانی لازم در توسعه ورزش همگانی شکل گیرد.

وی برضرورت ایجاد زمینه لازم جهت مشارکت حداکثری مردم در ورزش های همگانی تأکید کرد

و افزود : ورزش همگانی پایه حرکت های ورزشی و پرورش جسمی و روحی بوده که باید فضای جامعه را در جهت گسترش این مهم سوق دهیم.

استاندار گیلان ایجاد فضای مناسب فرهنگی و ورزشی در سطوح مختلف را از جمله کارهای اساسی شهرداران دانست و افزود : هر چند شهرداری ها از وضعیت درآمدی مناسبی برخوردار نیستند اما برخی از اقدامات نیازمند هزینه نبوده بلکه باید اندیشه، اهتمام و جدیت لازم وجود داشته باشد.

وی بر ضرورت اشاعه فرهنگ ورزش همگانی در جامعه تأکید کرد و با بیان اینکه همگی دست به دست هم دهیم تا این مهم تحقق یابد افزود : رسانه ها ، آموزش و پرورش وصدا و سیما می توانند نقش بسزایی را در اشاعه این فرهنگ ایفاء کنند .

وی بر ضروت جلوگیری از تبدیل زمین های ورزشی به کاربری های دیگر تأکید کرد و افزود : باید تغییر کاربری زمین های ورزشی ممنوع شود.

دکتر نجفی جشنواره های استعدادیابی را از جمله اقدامات مثبت در توسعه ورزش برشمرد و افزود : نخبگان ورزشی در حقیقت عصاره ورزش هایی نظیر ورزش های همگانی است.

استاندار گیلان بر ضرورت فراهم نمودن انگیزه لازم جهت حضور هر چه بیشتر مردم در عرصه های ورزشی تاکید کرد و افزود : عدم استفاده مردم از غداهای ناسالم نیازمند فرهنگ سازی است .

در ادامه این نشست هریک از اعضاء به بیان نقطه نظرات و پیشنهادات خود پرداختند و با رهنمود و دستورات استاندار گیلان تصمیمات لازم در هر بخش اتخاذ شد .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان