Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نشست نخستین دبیرخانه مشترک سه اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون گیلان با موضوع تشکیل شرکت سرمایه گذاری و حضور مدیر کل امور اقتصادی این استان در رشت برگزار شد.

نشست نخستین دبیرخانه مشترک سه اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون گیلان با موضوع تشکیل شرکت سرمایه گذاری و حضور منصور مولایی پور مدیر کل امور اقتصادی گیلان صبح امروز در اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی این استان برگزار شد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان درباره اهمیت شرکت سرمایه گذاری سهامی عام اظهار کرد: اتاق بازرگانی گیلان با همکاری اتاق اصناف و اتاق تعاون در نظر دارد برای تشکیل یک شرکت سرمایه گذاری با سرمایه اولیه و مشارکت فعالان اقتصادی استان پس از دریافت مجوز پذیره نویسی از سازمان بورس و اوراق بهادار اقدام کند.

هادی تیزهوش تابان فراهم شدن شرایط تمرکز سرمایه های خرد و کلان شامل سرمایه های استان یا خارج از استان را از اهداف تشکیل سرمایه گذاری دانست و گفت: اعمال مدیریت حرفه ای و اختصاص بهینه منابع مالی به فرصت های سرمایه گذاری استان از دیگر مزایای تشکیل شرکت سرمایه گذاری است.

وی ایجاد فضای مشارکت فعالان اقتصادی استان در یک نهاد مالی با هدف ارتقای وضعیت کسب و کار و فعالیت های اقتصادی و تولیدی و اشتغال زا در گیلان را از دیگر مزایای تشکیل شرکت مذکور برشمرد.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی گیلان تصریح کرد: امکان افزایش سرمایه در هر زمان با موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار و امکان جذب سرمایه گذاران خارجی به عنوان سهامداران یا تامین مالی کنندگان شرکت از دیگر مزایای تشکیل شرکت سرمایه گذاری است.

وی قابلیت بالای نقد شوندگی اوراق برای سهامداران و کشف قیمت اوراق سهام انتشار یافته را از دیگر مزایای تشکیل شرکت مذکور عنوان کرد.

تیزهوش تابان تشکیل شرکت سرمایه گذاری در گیلان را نیازمند برنامه ریزی عنوان کرد و یادآور شد: با توجه به اینکه گیلان از شرایط خاصی برخوردار بوده، تشکیل کارگروهی برای توجیه در ایجاد شرکت سرمایه گذاری امری مهم است.

رئیس اتاق اصناف رشت نیز در جلسه مذکور با بیان اینکه نخستین دبیرخانه سه اتاق بازرگانی، اصناف و تعاون استان در گیلان تشکیل شده است، اظهار کرد: عدم آشنایی مردم با بورس از مشکلات تشکیل نشدن شرکت سرمایه گذاری است.

جلال الدین محمدشکریه فرهنگ سازی در زمینه بورس را ضرورت دانست و گفت: مردم باید با بورس به عنوان فرهنگ اقتصادی کشور آشنا شوند و مردم به طرف بورس بروند.

رئیس اتاق تعاون گیلان نیز در نشست مذکور توجیه کردن افراد در تشکیل شرکت سرمایه گذاری استان را مهم دانست و بیان کرد: اگر چه آموزش هایی در فرهنگ بورس در جامعه انجام شده اما روند این آموزش ها کند است.

عیسی محمدی شرکت تعاونی را به نوعی شرکت سرمایه گذاری دانست و گفت: اساسنامه این شرکت مصوبه هیأت دولت بوده و باید بتوانیم در 16 شهرستان گیلان اتحادیه هایی در زمینه توسعه اشتغال را تشکیل دهیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان