Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس کل دادگستری گیلان گفت: درگیری و ایراد ضرب و جرح اولویت جرایم گیلان است.

احمد سیاوش پور صبح امروز در همایش فصلی دادگستری های گیلان با اشاره به وجود ۱۶ دادگستری در استان اظهار کرد: تعداد ۱۰ دادگاه در بخش های مختلف گیلان وجود دارد.

وی به فعالیت ۱۶ دادستان در گیلان اشاره کرد و افزود: هر فصل فعالیت دستگاه قضایی در استان مورد بررسی قرار می گیرد و عدالت و امنیت دو محور اصلی دستگاه قضا بوده که در پرونده های قضایی خود را بروز و ظهور می دهد.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه اگر پرونده های قضایی در مسیر صحیح رسیدگی شود، عدالت و امنیت در جامعه حاکم می شود، تصریح کرد: سزاوار نیست در گیلان درگیری های فیزیکی و نزاع های فردی و جمعی داشته باشیم.

وی درگیری فیزیکی را اولویت جرایم گیلان دانست و گفت: درگیری و ایراد ضرب و جرح به دلیل پایین بودن آستانه تحمل مردم بوده و مواد مخدر یکی از معضلات جامعه است که ماهانه تعداد بسیاری از پرونده ها را به خود اختصاص می دهد.

سیاوش پور با اشاره به اینکه سالانه ۵۰۰ هزار پرونده قضایی وارد دادگستری گیلان می شود، خاطرنشان کرد: در مدت ۹ ماه گذشته تعداد ۳۳۲ هزار پرونده وارد دادگستری گیلان و همین تعداد پرونده با اختلاف ۳۰ پرونده مختومه شده است.

وی یادآور شد: تلاش کردیم دادگستری گیلان از هر گونه مسایل حاشیه ای مبرا باشد و قضات نباید خود را درگیر مسایل بی خاصیت، سیاسی و جناحی کنند و این امر را بر نمی تابیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان