Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان در نشست ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: سامانه جامع انبارها مشکلات مبارزه با قاچاق کالا را کاهش می دهد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در این نشست که مدیرعامل سازمان اموال تملیکی حضور داشت با اشاره به راه اندازی سامانه جامع انبارها در گیلان افزود : با راه اندازی این سامانه بیشتر مشکلات در مبارزه با قاچاق کالا کاهش می یابد.

وی تصریح کرد : در راه اندازی سامانه جامع انبارها مشخصاتی نظیر تولید کننده ، بارنامه ها ، کالاهای دپو شده در انبارها ، مقصد و مبدا کالاهای ثبت می شود و به این ترتیب از قاچاق کالا و ارز پیشگیری خواهد شد.

استاندار گیلان از مسئولان سازمان ها و دستگاه ها خواست به منظور اجرای قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز آمار و اطلاعات کالاها برای ثبت سامانه جامع انبارها به سازمان صنعت ، معدن و تجارت تحویل دهند.

استاندار گیلان بر لزوم ساخت فیلم و مستند های فرهنگی جهت فرهنگ سازی تاکید کرد وگفت : رسانه ملی در ترویج فرهنگ استفاده از کالاهای ایرانی نقش و جایگاه مهمی دارد و همانطور که استانداری گیلان برای کمک همه جانبه در این زمینه آمادگی دارد ، دستگاه ها مرتبط نیز ملزم به حمایت هستند.

وی عنوان کرد : آنچه اهمیت دارد ؛ اصلاح ساختار اصلی جامعه با رعایت رسالت فرهنگی توأم با روحیه اخلاق مداری و احترام به قوانین است.

مدیرعامل سازمان اموال تملیکی هم در این نشست گفت : این سازمان موظف است کالاهای متروکه ای و مصادره ای و همچنین کالاهایی که برای تعیین تکلیف به این سازمان محول شده را ساماندهی کند.

امین دلیری با اشاره به قانون اصلاح کالا و ارز گفت : از این پس می توان با نظر استاندار هر استان کالاهای تملیکی با دوام مانند خودرو ، سیگار و پوشاک را از طریق اتاق های بازرگانی مجددا صادر کرد.

در پایان این نشست بهروز رئوفی بعنوان رئیس اداره جمع آوری و فروش اموال تملیکی استان گیلان معرفی و از زحمات سهراب شعبانی، رئیس سابق این اداره قدردانی شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان