Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان تسریع در واگذاری پروژه های نیمه تمام این استان به بخش خصوصی را مهم دانست و گفت: با وجود تمام تلاش ها در این زمینه هنوز به درجه ایده آل نرسیده ایم و مدیران استانی باید بیشتر همت کنند.

محمدعلی نجفی ظهر امروز در شورای برنامه ریزی استانداری گیلان با اشاره به توفیقات کسب شده در بخش های مختلف استان اظهار کرد: دولت تدبیر و امید کارنامه خوب و قابل قبولی در گیلان دارد.

وی با بیان اینکه با تلاش های خوب صورت گرفته عقب ماندگی های گیلان در ابتدای آغاز به کار دولت در بخش های مختلف راه روستایی، آسفالت، آبرسانی و بخش های خدمات رسان بهبود یافته است، افزود: دولت در این مدت در اجرای طرح های عمران و آبادانی اهتمام ویژه ای داشته است.

استاندار گیلان بیشتر شدن شاخص بهره مندی از آب و راه روستایی در گیلان را نمونه ای از این تلاش ها دانست و تصریح کرد: در ابتدای دولت تدبیر و امید شاخص بهره مندی از آب شرب روستایی در گیلان 64 درصد بود که این آمار اکنون به 74 درصد رسیده و 10 درصد افزایش یافته است.

وی رسیدگی به مشکلات پرستاران، بهیاران، جامعه دارو سازان و داروخانه ها را نیز ضرورت خواند و خاطرنشان کرد: مدیران دستگاه ها باید مسائل بودجه ای را احصاء و در کمیسیون های تخصصی ورود کنند ضمن اینکه بخش زیادی از بودجه ها در اختیار مرکز قرار دارد و در سمینارهای مختلف استانداران بر ضرورت افزایش سهم اختیارات استانی و استانداران در بودجه تأکید شده اند.

نجفی تسریع در واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی را مهم دانست و یادآور شد: با وجود تمام تلاش ها در این زمینه هنوز به درجه ایده آل نرسیده ایم و مدیران استانی باید بیشتر همت کنند.

وی کاهش بودجه های هزینه ای در اداره ها و افزودن آن به بخش عمرانی را بسیار خوب و مثبت دانست و خاطرنشان کرد: این روند نباید موجب شود که به کارمند فشار آید بلکه با صرفه جویی باید کاهش هزینه های جاری را جبران کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان