Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : طی احکامی از طرف آیت الله جنتی رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات، اعضای هیأت نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری گیلان تعیین شدند.

طی احکامی از طرف آیت الله جنتی رئیس هیأت مرکزی نظارت بر انتخابات، حجت الاسلام مجتبی اشجری به عنوان رئیس هیأت نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در گیلان انتخاب شد.

سخنگوی هیأت نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت اظهار کرد: احمد قنبریان، حسن زائری، محمد جلایی و حسین شاه ملک پور به عنوان اعضای هیأت نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در گیلان تعیین شدند.

احمد قنبریان با اشاره به مندرجات احکام مذکور گفت: در بخشی از احکام صادره خطاب به اعضا آمده است: ضروری است با سرلوحه قرار دادن رهنمودهای مقام معظم رهبری در امر نظارت جهات شرعی، اخلاقی و قانونی را در انجام وظایف خود ملاک عمل قرار داده و نسبت به رعایت موازین، ضوابط و مقررات به طور جدی توجه داشته باشند.

وی ادامه داد: با معرفی اعضای هیأت نظارت بر انتخابات استان به طور رسمی کار نظارت بر انتخابات آغاز شده و باید هیأت های نظارت شهرستان ها و بخش ها تشکیل شوند.

سخنگوی هیأت نظارت بر انتخابات گیلان درباره همزمانی برگزاری انتخابات شوراها با ریاست جمهوری تصریح کرد: با توجه به اینکه در اردیبهشت سال 96 انتخابات همزمان ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهر و روستا برگزار می شود طبق قانون نظارت بر انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا به عهده نمایندگان بوده و شورای نگهبان و هیأت های منتصب به آن هیچ گونه دخالت و اعمال نظر بر انتخابات شوراها ندارد.

کسانی که در ستاد اجرایی انتخابات یا هیأت های نظارت مسؤولیت دارند نباید له یا علیه نامزدهای انتخاباتی اقدامی کنند

وی با اشاره به ماده 73 قانون انتخابات ریاست جمهوری مبنی بر اینکه مقام های اجرایی و نظارت در انتخابات حق تبلیغ له یا علیه هیچ کدام از نامزدها را ندارند، بیان کرد: یکی از لوازم برگزاری انتخابات مستقل و سالم، عدم جانب داری ناظران و مجریان بوده بنابراین با توجه به تشکیل ستاد انتخابات استان و هیأت نظارت گیلان و پس از آن هیأت های نظارت و اجرایی شهرستانی باید به این موضوع توجه بیشتری شود.

قنبریان خاطرنشان کرد: افرادی که دارای عنوان در این ستادها و هیأت ها هستند سفرهای شهرستانی و حمایت ها و سخنرانی های جانب داری نباید داشته باشند و اگر تاکنون حمایت از دولت و رئیس جمهور یا نامزد احتمالی را وظیفه خود می دانستند از این به بعد باید خویشتن دار باشند و بی طرفی و امانت داری خود را نشان دهند زیرا دخالت و اعمال نظرها موجب کاهش اعتماد و مشارکت مردم می شود و اگر می خواهیم انتخابات بدون شائبه و با مشارکت بالا داشته باشیم باید همت و عزم خود را نسبت به این موضوع نشان دهیم./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان