Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2
گیلانیان : فرمانده نیروی دریایی ارتش گفت: حفظ و حراست از منابع دریای جمهوری اسلامی ایران به ویژه در دریای خزر اهمیت دارد.
امیر دریادار حبیب الله سیاری پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه فرماندهان منطقه چهارم نیروی دریایی ارتش مستقر در این شهرستان اظهار کرد: ایران کشور دریایی است و در شمال و جنوب مرزهای گسترده داریم و باید از آن برای پیشرفت دریامحوری استفاده کنیم و اگر قبل از انقلاب استفاده نکردیم حاکمیت کشورهای استعمارگر بر حکام این کشور بود اما امروز با تدبیر رهبری نظریه بازگشت به دریا برای توسعه دریامحور کشور مطرح است.

وی با بیان اینکه منابع و منافع هر کشوری که به دریا راه دارد مشخص است، افزود: با وجود گردشگری، تجارت، مزارع دریایی، پزشکی، انرژی های نو و... باید تلاش کنیم که از این منابع حفاظت و حراست کرده و اجازه ندهیم دیگران از آن مانند حکومت گذشته استفاده کنند.

فرمانده نیروی دریایی ارتش با تصریح بر اینکه تاکنون از این منابع مهم استفاده نشده است، افزود: حاکمیت بر دریا برای جمهوری اسلامی و حفظ منابع و حفط منافع نظام  در دریا به ویژه دریای خزر مهم بوده و ناوگان شمال در این مسیر ماموریت دارد.

وی اضافه کرد: از پایگاه دریای امین آباد در شرق خزر تا آستارا ماموریت ناوگان شمال بوده که تاکنون با اقتدار در منطقه 20 درصدی حوزه ایران در دریای خزر حضور داشته و ماموریت های خود را به نحو مطلوب انجام داده است.

سیاری با اشاره به اینکه در چند سال گذشته در بحث افزایش ناوگان شمال پیشرفت قابل توجه و جهشی داشتیم، خاطرنشان کرد: در یک زمانی حتی شناور مناسبی برای حفاظت از منطقه در اختیار نداشتیم اما امروز این توانمندی وجود دارد و ناوگان شمال در انجام ماموریت های خود سرافراز است.

وی پیشرفت های به دست آمده را حاصل تلاش های خالصانه تمام پرسنل منطقه دانست و یادآور شد: رضایی حداد سابقه درخشانی در جنوب و سپس در دانشگاه برای آموزش داشته و حدود 3.5 سال که در منطقه چهارم بود شاهد تلاش های بسیار وی و همکارانشان بودیم و تمام ویژگی یک مدیر و فرمانده ای مطابق با فرماندهی نطام مقدس را داشته است.

فرمانده نیروی دریایی ارتش خوشفکری تدبیر، مدیریت، اقتدار مدیریت، طرح و برنامه و نقشه راه را از تأکیدات مقام معظم رهبری دانست و یادآور شد: هر فرمانی از جمله فرمانده جدید ناوگان شمال باید این موارد را در دستور کار خود قرار دهد به طوری که وقتی روزی برای تودیع می آید با سربلندی حضور داشته باشد و نشان دهد که توانسته، باشد.

وی ارتقای توان رزمی را یکی از خواسته های رهبری عنوان کرد و گفت: برای افزایش امنیت در کشو و اقتدار آن که امروز داریم به برکت خون شهداست و کشوری با این اقتدار و امنیت داریم و برای رسیدن به توان رزمی مناسب نخستین مؤلفه نیروی انسانی کارآمد توانمند، مخلص و مومن به عنوان بزرگ ترین سرمایه نطام بوده و توجه به اقتصاد مقاومتی و دیگر زمینه ها مهم است.

سیاری با بیان اینکه خدمت کردن شبانه روز ندارد، خاطرنشان کرد: مسؤولیت بسیار حساس بوده و امیدواریم در مسیری حرکت کنیم که نیروی دریایی در تراز نظام و در شأن جمهوری اسلامی طبق فرموده رهبری باشد./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان