Friday، 14 June 2024 | جمعه، 25 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار گیلان گفت: در ارتفاعات استان بارش 2 متری برف و در مناطق جلگه ای، میزان بارش 110 سانتیمتر گزارش شده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان حجت شعبانپور ظهر روز شنبه بیان کرد: در حال حاضر بارش برف از سمت غرب استان پایان یافته و در مناطق مرکزی نیز شاهد کاهش ابر هستیم و بتدریج، این سامانه از سمت شرق گیلان خارج می شود.

وی ادامه داد: معابر اصلی شهر رشت باز است و از نیمه های شب تا حال حاضر، عملیات برفروبی به طور مجدد شروع شده و عوامل خدمات شهری، در حال بازگشایی مسیرهای اصلی در معابر هستند.

شعبانپور با بیان اینکه تمامی راه های اصلی گیلان باز است، افزود: محورهای اصلی از جمله آزادراه رشت - قزوین و همچنین مسیر رشت - لاهیجان باز شده و تردد در راه های فرعی نیز برقرار اما به سختی همراه با زنجیرچرخ امکانپذیر است.

معاون استاندار گیلان با اشاره به از مدار خارج شدن 6 پست فوق توزیع برق و قطعی طولانی مدت برق شهرهای آستانه اشرفیه، کوچصفهان، لشت نشاء ، کیاشهر و خشکبیجار گفت: عوامل امدادی و اکیپ های برقرسانی، در تلاش برای رفع مشکل قطعی برق ناشی از بارش برف سنگین هستند.

به گفته شعبانپور ، پس از خاتمه بارش ها و بازگشت شرایط به حالت عادی، خسارت های واردشده به زیرساخت های استان بررسی و محاسبه خواهد شد.

طبق اعلام اداره کل مدیریت بحران استانداری گیلان، اداره های سراسر استان بجز نهادهای امدادی و دستگاه های خدماتی امروز (شنبه 30 بهمن ماه) تعطیل است. همچنین به دلیل بارش برف و برودت هوا، فعالیت های آموزشی تمامی مدارس در همه مقاطع تحصیلی، دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان برای امروز تعطیل شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان