Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات گیلان گفت: خرید و فروش آرا یک آفت بسیار بزرگ برای نظام اسلامی است و دستگاه قضایی باید با این موضوع به شدت برخورد کند.

گیلانیان : حجت الاسلام مجتبی اشجری در جمع فرمانداران و اعضای هیئت نظارت و اجرایی گیلان با بیان اینکه برخی شهرستان های استان در رد صلاحیت ها به خوبی عمل نکرده اند، اظهار داشت: باید مستندات چهارگانه را لحاظ می کردند که این کار را انجام ندادند و هیئت نظارت استان با قاطعیت این موضوع را بررسی می کند.

وی، با اشاره به اینکه باید بستری برای مشارکت حداکثری مردم فراهم شود، تصریح کرد: این امر موجب سربلندی نظام اسلامی است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، افزود: همه ما در هیئت های نظارت و اجرا امانت دار مردم هستیم و باید نقش خود را به درستی ایفا کنیم و اجازه ندهیم حق کسی پایمال و نامحرمی وارد عرصه شود.

وی، با تاکید بر اینکه نامزد انتخابات باید با قصد خدمت وارد این عرصه شود، ابراز داشت: اگر نامزدی به قصد پول وارد عرصه انتخابات شود به کشور خود خدمت نمی کند و این را باید تشخیص داد و فهمید که اگر نماینده ای به ثروت متصل شود کار خراب می شود.

اشجری، با اشاره به حضور 30 نفر معتمد در بررسی صلاحیت پرونده های نامزدهای انتخاباتی بیان داشت: اگر صلاحیت برخی افراد محرز نشد توسط معتمدان بوده است.

این مسئول، با تصریح بر اینکه یکی از مواردی که در هیئت نظارت لمس می شود بحث اجتهاد قانون است، اذعان داشت: این امر باید در نیروهای امنیتی وجود داشته باشد.

وی، خاطرنشان کرد: در برگزاری انتخابات باید عدالت محوری را محور کار خود قرار دهیم و از آنجا که مدت صلاحیت محدود است ممکن است برخی ها با نفوذی که دارند صلاحیت خود را تایید کنند و نباید حتی حقی از کسی ضایع شود و فرمانداران وظیفه این امر را به عهده دارند.

اشجری، رعایت اصل بی طرفی را مورد تاکید قرار داد و بیان داشت: باید مواضع تهمت را به حداقل برسانیم و ستاد انتخابات نباید ستاد تبلیغات باشد.

وی، با تصریح بر اینکه چینش اعضای نیروها بر سر صندوق های رای باید با گرایش های مختلف باشد، ابراز داشت: باید از تمام چینش هایی که دارای گرایش خاصی هستند، پرهیز و بین همه هماهنگی ایجاد شود که این امر صفای انتخابات را بیشتر می کند زیرا هدف مهم، برگزاری انتخابات سالم است./شمال ما

رئیس هیئت نظارت بر انتخابات گیلان به موضوع خرید و فروش آرا اشاره کرد و ابراز داشت: خرید و فروش آرا یک آفت بسیار بزرگ برای نظام اسلامی است.

وی، با اشاره به اینکه تخلفات انتخاباتی به قبل، حین و بعد از انتخابات تقسیم می شود، اذعان داشت: تخلفات انتخاباتی در تمام این بخش ها به موقع بررسی می شود.

اشجری افزود: دستگاه قضایی باید با خرید و فروش آرا به شدت برخورد کند و در همان ابتدا جلوی این کار گرفته شود و فرد متخلف را به راحتی آزاد نکنند.

وی، حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای را مورد تاکید فرمانداران و اعضای هیئت های نظارت و اجرایی استان قرار داد

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان