Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : معاونت عملیات سازمان آتش نشانی رشت گفت:در یک هفته گذشته نسبت به امداد رسانی و اطفای آتش در ۶۰ مورد حریق، حادثه و خدمات ایمنی به شهروندان توسط آتش نشانان و تیم های امداد و نجات ۱۳ ایستگاه آتش نشانی اقدامات لازم صورت پذیرفت.

شهرام مومنی گفت:مرکز ستاد فرماندهی و کنترل ۱۲۵ آتش نشانی در یک هفته گذشته(۲۸ اسفند ۹۵ لغایت ۵ فروردین ۹۶) پاسخگوی 3 هزار و 813 تماس شهروندان بوده که از این تعداد ۶۰ عملیات اطفای آتش، پیشگیری از بروز حوادث و ارائه خدمات ایمنی بدون هیچ گونه تلفات جانی انجام گرفت.

وی افزود: این عملیات ها با ۱۳۲ مرتبه خروج خودروهای اطفایی و نجات جهت پوشش ۴ مورد حریق تجاری، ۶ مورد حریق منزل مسکونی، ۳ مورد حریق خودرو، ۳ مورد خارج کردن جسم سخت از دست شهروندان (النگو و انگشتر)، ۲ مورد حادثه نشت گاز از المک منزل مسکونی، ۲۵ مورد قفل درب و محبوس شدن افراد در منزل مسکونی، خودرو و آسانسور، ۲ مورد رها سازی حیوانات، ۴ مورد حریق ضایعات،یک مورد استقرار خودرویی، یک مورد اتصالی کابل برق معابر، یک تصادف و سقوط خودرو در کانال آب و ۸ مورد خدمات ایمنی بوده است.

مومنی به شهروندان قبل از ترک منزل جهت داشتن تعصیلات و مسافرتی بی خطر و خاطره انگیز توصیه کرد:قبل از ترک منزل خود تمامی وسایل غیرضروری الکتریکی را خاموش و درصورت امکان جریان برق آن را از ناحیه فیوز مینیاتوری قطع کنند.

وی با بیان اینکه وسایل گرما زا را خاموش کرده و شیر اصلی گاز را از ناحیه بعد از کنتور و یا سیلندر گاز کاملاً ببندید ، ادامه داد:از بسته بودن شیرهای آب گرم و سرد منزل خود در زمان ترک منزل کاملاً مطمئن شده یا در صورت امکان شیر کنتور آب را قبل از ترک محل ببندید.

معاونت عملیات سازمان آتش نشانی رشت تصریح کرد:از قراردادن هرگونه وسیله اضافی و یا اثاثیه در بالکن منزل خودداری کنید چرا که در اثر وزش باد احتمال سقوط اجسام برروی رهگذران وجود دارد و یا در اثر افتادن مواد آتش زنه امکان آتش سوزی میسر است.

مومنی گفت: از نگهداری ظروف مواد قابل اشتعال و یا کپسول گاز اضافی در محیط خانه جداً خودداری نموده و اینگونه وسایل را در خارج از محیط منزل به مکانی مناسب انتقال دهید.

وی خاطرنشان کرد:اسناد و مدارک مهم و اساسی و لوازم با ارزش خود را در محلی امن و مناسب نگهداری کنید./ منبع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان