Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2
گیلانیان : رئیس جمهور گفت: راه آهن قزوین ـ رشت مراحل نهایی را طی می کند و امسال افتتاح می شود.
حسن روحانی دقایقی پیش در بدو ورودش به گیلان با اشاره به اهداف سفرش به این استان ضمن تبریک عید نوروز به خاطر آغاز سال جدید و ماه رجب و میلاد باسعادت امام محمد باقر (ع) اظهار کرد: هدف ما از این سفر دیدار با مردم دلاور گیلان و بررسی طرح ها و پروژه هایی است که در سفر قبلی به این استان وعده داده شده بود.

وی با بیان اینکه امروز 17 طرح مورد بهره برداری قرار می گیرد، افزود: پنج طرح با حضور بنده افتتاح می شود و برای طرح های مذکور دو هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه گذاری شده و سه هزار و 600 اشتغال ایجاد می شود.

رئیس جمهور با اشاره به اینکه امسال سال تولید و اشتغال است، تصریح کرد: امروز دو اسکله بندر کاسپین منطقه آزاد انزلی که اهمیت خاصی دارد افتتاح می شود و در این اسکله ها کشتی های 12 هزار تنی می توانند پهلو بگیرند و موجب شرایط خاص رونق اقتصادی در گیلان و منطقه شود.

وی از پیگیری دو طرح مهم و ملی در گیلان خبر داد و گفت: امسال راه آهن قزوین ـ رشت که مراحل نهایی را طی می کند به بهره برداری می رسد و راه آهن رشت ـ آستارا نیز در سفر اخیر خود به روسیه درباره حق تزانزیتی صحبت کردیم و با اجرای این پروژه بندر عباس به مسکو وصل و بارهای شبه قاره هند از این طریق حمل می شود.

روحانی با تصریح بر اینکه در پروژه راه آهن رشت ـ آستارا با جمهوری آذربایجان مشترک هستیم، خاطرنشان کرد: به زودی این طرح آغاز به کار می کند و گیلان شاهد تحولات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی می شود.

به گزارش فارس، روحانی تا دقایقی دیگر در منطقه آزاد انزلی حضور می یابد و دو پست اسکله بندر کاسپین را افتتاح می کند، آیت الله زین العابدین قربانی در حاشیه استقبال از رئیس جمهور کتاب خود را به وی اهدا کرد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان