Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : با حضور دکتر روحانی رییس جمهور ظهر امروز دو پست از اسکله های مجتمع بندری کاسپین منطقه آزاد انزلی به عنوان بزرگترین بندر ایران در دریای خزر و بزرگترین پروژه زیرساختی مناطق آزاد کشور افتتاح و عملیات اجرایی احداث اسکله مارینا به عنوان بزرگترین اسکله گردشگری دریای خزر و همچنین بزرگترین آکواریوم و باغ خزندگان ایران در این منطقه با مشارکت و سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی آغاز شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ مجتمع بندری کاسپین در فاز نهایی دارای 22 پست اسکله با ظرفیت 15 میلیون تن خواهد بود و اسکله هایی که امروز با حضور رییس جمهور بهره برداری می شود، هر یک به طول 175 متر بوده که یک پست آن اسکله تجاری با سرمایه گذاری مستقیم سازمان مناطق آزاد و دیگر اسکله نفتی دلفین با سرمایه گذاری بخش خصوصی ساخته شده است. ارزش سرمایه گذاری سازمان منطقه انزلی در احداث این مجتمع بندری 700 میلیارد تومان و همچنین میزان سرمایه گذاری بخش خصوصی در حدود 300 میلیارد تومان است.

همچنین مجتمع گردشگری دریایی مارینای منطقه آزاد انزلی دارای بخش هایی نظیر اسکله قایق های تفریحی، هتل، رستوران دریایی، مرکز ورزش های دریایی و امکانات تفریحی مرتبط با ساحل و دریا می باشد. این مجتمع به عنوان بخشی از مجتمع بندری کاسپین تا پایان سال جاری به اتمام خواهد رسید که امکان پهلوگیری 350 قایق مسافری – تفریحی به صورت همزمان و کشتی کروز در این اسکله فراهم می شود.

بزرگترین پروژه آکواریوم و باغ خزندگان کشور نیز با سرمایه گذاری 30 میلیون یورویی خارجی احداث می شود که این پروژه گردشگری در مدت 36 ماه در فضایی به مساحت 10 هزار متر مربع ساخته خواهد شد که شامل بزرگترین آکواریوم و باغ خزندگان کشور، شهربازی سرپوشیده، سینماهای چندبعدی، سوئیت های اقامتی، تونل آکواریوم و بخش های تجاری و خدماتی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان