Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس کل دادگستری استان گیلان گفت: کاندیداها نباید برای تبلیغات خود از امکانات دولتی استفاده کنند و در صورت مشاهده با آنها برخورد می شود.

احمد سیاووش پور صبح امروز در گردهمایی فصلی روسا و دادستان های واحدهای قضایی استان گیلان در رشت اظهار داشت: باید از خودمان, اطرافیان و جامعه مراقبت کنیم و هیچکدام از ما مصون نیستیم و انسان هرموقع ممکن است دچار خطا شود.

وی با بیان اینکه نظام جمهوری اسلامی یک نظام مردم سالاری دینی است و روح اسلام در فضای معنوی مملکت وجود دارد گفت: به بعضی از رفتارها و اخلاق های جامعه نقد داریم و هجمه های وارد شده دشمن برخی اعتقادات را کم رنگ می کند و باید ضمن مراقبت از اطرافیان از خودمان نیز مراقبت کنیم.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با تاکید بر اینکه ثبت نشدن پرونده در حوزه قضا نباید جزء دغدغه های ما باشد تصریح کرد: باید با مردم شفاف و روشن باشیم و مسئولان باید بدانند تعداد پرونده ها زیاد است و نباید پنهان کنیم.

سیاووش پور به شفاف و روشن بودن در اقدامات قوه قضاییه تاکید کرد و خاطرنشان کرد: سال 95 افزایش پرونده در استان گیلان نداشتیم و تعداد پرونده ها در مقایسه با سال گذشته آن حدود یک درصد کاهش داشت.

وی جایگاه استان گیلان به لحاظ ثبت و ضبط به موقع اطلاعات پرونده ها را در سال های 92 و 93 در رتبه های دوم و سوم کشور اعلام کرد و گفت: در سال 95 به لحاظ ثبت و ضبط به موقع اطلاعات پرونده ها و عملکرد سیستمی در جایگاه شانزدهم قرار گرفتیم و 12 پله سقوط کردیم.

سیاووش پور به اقدامات خوب دادگستری در بحث اجرای احکام کیفری در سال 95 اشاره کرد و اظهار داشت: در این زمینه به برنامه پیش بینی شده رسیدیم و همچنین در حوزه فرهنگی اقدامات خوبی در گیلان انجام شد و مسابقات قرآن منطقه ای به صورت آبرومندانه در گیلان برگزار شد.

رئیس کل دادگستری استان گیلان با اشاره به اینکه توسعه استان به معنای تخریب محیط زیست نیست اذعان داشت: دادگستری نه تنها جلوی توسعه را نمی گیرد بلکه قصد آن حرکت به سوی توسعه است.

وی حضور در صندوق های رای در انتخابات را به منزله خنثی کردن توطئه دشمنان دانست و افزود: کاندیداها نباید از امکانات دولتی برای تبلیغات خود استفاده کنند و همکاران دادگستری در صورت مشاهده تخلف نباید ملاحظه کنند و باید جلوی تخلف گرفته شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان