Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی از جذب سه ردیف بوجه ملی مستقل برای مراکز تحقیقات برنج کشور، تاسماهیان و ایری در گیلان در سال 96 خبر داد.

جبار کوچکی نژاد بعد از ظهر امروز در جمع مدیران سازمان جهاد کشاورزی استان با اشاره به اینکه گیلان را به عنوان استان کشاورزی می شناسند اظهار کرد: انتظار داریم کشاورزی در استان سرآمد باشد اما در تولید بیشتر محصولات عقب هستیم.

وی به جذب سه ردیف بودجه ملی برای مراکز تحقیقات کشاورزی گیلان در سال 96 اشاره کرد و افزود: مراکر تحقیقات برنج کشور، تاسماهیان و ایری دارای ردیف بودجه مستقل شدند ضمن اینکه دانشکده کشاورزی صومعه سرا دارای ردیف بودجه مستقل ملی است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حفظ ردیف بودجه ملی برای مراکز تحقیقاتی گیلان مهم است، تصریح کرد: مرکز تحقیقات علم و فناوری بخش کشاورزی باید در استان ایجاد شود و در این راستا تاسیس شهرک تحقیقاتی در گیلان حائز اهمیت است.

کوچکی نژاد از ثبت نام 10 هزار نفر مهندس در سازمان نظام مهندسی کشاورزی گیلان خبر داد و بیان کرد: می توانیم قطب تحقیقات کشاورزی در کشور باشیم و در این راستا 100 هیأت علمی در بخش کشاورزی گیلان وجود دارد اما از امکانات لازم برخوردار نیست.

وی به وجود ساختار طولانی در بخش جنگل و مرتع اشاره کرد و گفت: با اقدام های انجام شده در حال نابود کردن بخش خصوصی هستیم و نیاز است برای صدور مجوزها پنجره واحد ایجاد شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان