Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیر کل بهزیستی گیلان گفت: ۱۳ هزار معلول زیر پوشش بهزیستی گیلان پشت نوبت دریافت مستمری هستند.

محمدرضا پارسی صبح امروز در جمع خبرنگاران با تبریک میلاد با سعادت امام علی(ع) با اشاره به روز مددکاری و روز جهانی اوتیسم اظهار کرد: ۱۴ تا ۲۱ فروردین ماه هفته اوتیسم نامگذاری شده است.

وی به برگزاری همایش مددکاری در روز گذشته در گیلان اشاره کرد و افزود: یک همایش مددکاری امروز در انزلی و برنامه آگاه سازی اوتیسم در لنگرود برگزار می شود و امسال سال پرکاری برای سازمان بهزیستی است.

مدیر کل بهزیستی گیلان از فعالیت ۹۰۰ مرکز و موسسه انتفاعی و غیر انتفاعی در راستای ارائه خدمات به مددجویان این نهاد خبر داد و بیان کرد: ۲۹ مرکز از بهزبستی استان مجوز دارند و ۱۱ مرکز از ما مجوز ندارند اما در راستای اهداف این نهاد و کمک به معلولان فعالیت می کنند.

وی از افزایش مستمری برای مددجویان بهزیستی خبر داد و تصریح کرد: اکنون ۵۳ هزار تومان مستمری به مددجویان پرداخت می شود که به حدود ۱۲۰ تا ۱۵۰ هزار تومان افزایش می یابد و در قانون بودجه برنامه ششم توسعه مبلغ چهار هزار میلیارد تومان برای این امر اختصاص یافته است.

پارسی با بیان اینکه ۴۸ هزار نفر معلول زیر پوشش بهزیستی گیلان هستند، افزود: از این تعداد ۲۵ هزار نفر واجد دریافت مستمری هستند، ۱۲ هزار نفر مستمری دریافت می کنند و ۱۳ هزار نفر پشت نوبت دریافت مستمری هستند و رقم بالایی نسبت به آمار ۱۵۰ هزار نفری کشور است.

وی، شناسایی تعداد زیادی از معلولان با اجرای طرح CBR در روستاهای گیلان را دلیل افزایش معلولان مستمری بگیر پشت نوبتی بهزیستی استان عنوان کرد و یادآور شد: باید از این فرصت برای شناسایی معلولان استفاده کنیم.

مدیر کل بهزیستی گیلان، توسعه مراکز فوریت های اجتماعی را از برنامه های این نهاد در سال جاری ذکر کرد و گفت: تا پایان سال نخست برنامه ششم در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر و دیگر شهرها به تناسب آسیب های اجتماعی مراکز فوریت های اجتماعی ایجاد می شود ضمن اینکه در گیلان تاکنون ۶ مرکز راه اندازی شده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان