Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس پارک علم و فناوری گیلان با بیان اینکه استان گیلان بالغ بر ۲۶۰ شرکت فناور دارد گفت: ایجاد شرکت های دانش بنیان در گیلان رو به افزایش است.

مجید متقی طلب با اشاره به اینکه تیمی از سوی پارک علم و فناوری گیلان به منظور بررسی و تبادل بحث فناوری در کشورهای حاشیه دریای خزر به آستاراخان اعزام می شود اظهار داشت: در هفته های گذشته به این منظور از آستاراخان و استان ولگاگراد به گیلان سفر شده بود.

رئیس پارک علم و فناوری استان گیلان خاطرنشان کرد: سفر مذکور به منظور ارائه برنامه های پارک علم و فناوری گیلان و تبادل و گسترش ارتباطات میان شرکت ها و موسسات فناور گیلان با مراکز علمی و دانش بنیان کشورهای حاشیه خزر است.

متقی طلب توسعه در حد تجاری سازی ایده ها و محصولات شرکت های دانش بنیان را از دیگر اهداف این سفر عنوان کرد و افزود: در این سفر برخی از شرکت های فناور گیلان تیم پارک علم و فناوری گیلان را همراهی می کنند.

وی با اشاره به اینکه تلاش است شرکت های فناور پارک علم و فناوری گیلان در این سفر با مراکز و موسسات فناور کشورهای حاشیه دریای خزر به یک تفاهم مطلوب در خصوص توسعه در حد تجاری سازی برسند گفت: توسعه و تبادل ارتباطات در این سفر به صورت ویژه مدنظر قرار می گیرد.

رئیس پارک علم و فناوری گیلان با بیان اینکه گیلان بالغ بر 260 شرکت فناور در مرکز و سطح شهرستان ها دارد افزود: از میزان مذکور 50 شرکت دانش بنیان سیر قانونی را طی کرده و 37 مورد در نوبت دانش بنیان شدن به سر می برند و آمار شرکت های دانش بنیان در گیلان رو به افزایش است./ منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان