Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس کمیته تحقیق و تفحص مجلس از صندوق ذخیره فرهنگیان گفت: دولت در نزدیکی انتخابات به دنبال سرپوش گذاشتن و عبور از فسادهای اقتصادی خود است و ما درصدد شفاف سازی این فسادها تا پیش از انتخابات هستیم.

جبار کوچکی نژاد درباره آخرین وضعیت پرونده تحقیق و تفحص از صندوق ذخیره فرهنگیان اظهار داشت: صندوق ذخیره فرهنگیان شرایط نامساعدی دارد و ما در حال پیگیری هستیم تا هر چه زودتر به نتیجه ای جهت شفاف سازی دست پیدا کنیم.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص مجلس از صندوق ذخیره فرهنگیان تصریح کرد: طبق بررسی های انجام شده و همان طور که سخنگوی قوه قضاییه هم اعلام کرده است بالای 8 هزار میلیارد تومان تخلف در این صندوق محاسبه شده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس افزود: این مبلغ تنها از بانک سرمایه بوده است و به غیر از آن تخلفاتی نیز در سایر شرکت های سرمایه گذاری انجام شده است که اسناد آن در دادگاه انقلاب، دادستانی و سازمان بازرسی در حال بررسی است.

کوچکی نژاد اذعان داشت: تلاش اعضای کمیته تحقیق و تفحص مجلس شورای اسلامی از صندوق ذخیره فرهنگیان بر این است که تا پیش از انتخابات، این فساد بزرگ را ریشه یابی و شفاف سازی کنند ولی با مشکل کمبود زمان روبه رو هستیم.

نماینده مردم رشت در مجلس با بیان اینکه بیش از 100 شرکت و بنگاه اقتصادی درگیر فساد صندوق فرهنگیان هستند گفت: همین مقدار از اسناد به دست آمده برای معرفی متخلفان کافی است ولی معتقدیم برای حل ریشه ای این مشکل باید تمام ابعاد صندوق را بررسی و سپس اعلام کنیم.

رئیس کمیته تحقیق و تفحص مجلس از صندوق ذخیره فرهنگیان با اشاره به اینکه دولت درصدد خروج خود از باتلاق فسادهای اقتصادی است ابراز داشت: روحانی اوایل برای تبرئه خود گفت فسادی در کار نیست و معوقه بانکی است و بعدها اعلام کرد بانک سرمایه فاسد بوده است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: روحانی زمانی که نتوانست منکر سوءاستفاده های کلان از صندوق ذخیره فرهنگیان شود اعلام کرد کار دولت های گذشته بوده است.

کوچکی نژاد با بیان اینکه 90 درصد مسئولان زندانی از دولت یازدهم هستند، خاطرنشان کرد: بر اساس این آمار و اسناد موجود، دولت روحانی نمی تواند از این فساد و سایر فسادهای انجام شده فرار کند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت: دولت در نزدیکی انتخابات به دنبال سرپوش گذاشتن و عبور از فسادهای اقتصادی خود است ولی ما با اعلام واقعیت ها و در جریان گذاشتن فرهنگیان این مسئله را شفاف سازی می کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان