Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان از احداث نخستین و بزرگ ترین مارینای شمال کشور در بندر انزلی به عنوان مهد و خاستگاه گردشگری دریایی خبر داد.

به نقل از اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان، حسین چراغی با اشاره به اینکه برنامه ریزی ها و مطالعات برای توسعه گردشگری دریایی در گیلان منجر به ایده ساخت مارینا در سواحل استان در سال ٩٤ شد اظهار کرد: به منظور فعال کردن ظرفیت های گردشگری دریایی نسبت به تجمیع اسکله های تفریحی بنادر گیلان و پیگیری برای ساخت مارینا اقدام شده است.

وی ادامه داد: امروز خوشحالیم ایده ساخت مارینا در سواحل و بنادر گیلان و استان های شمالی به یک الگوی قابل اجرا به منظور توسعه گردشگری دریایی تبدیل شده است .

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان با اشاره به استقبال پرشور مسافران و گردشگران نوروزی در راستای بازدید از بنادر و تجهیزات بندرگاه انزلی، خاطرنشان کرد: با توجه به رشد سفر گردشگران نوروزی به گیلان، تعداد گردشگران دریایی نزدیک به ١٧ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

چراغی تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشتر روزها در ایام نوروز بارانی بود اما استقبال گردشگران دریایی از جاذبه های گردشگری دریایی تالاب، کانال دسترسی و سواحل با ۱۷ درصد نسبت به سال گذشته رشد داشته است.

وی به اقدام اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه مالکیت تمام تعاونی ها و اسکله های تفریحی به عهده اداره کل بنادر و دریانوردی نیست، این اداره کل تنها توانسته است از طریق هشدارها، اعلامیه های ایمنی، بازدید و بازرسی از قایق های تفریحی، ساماندهی قایق های تفریحی در رنگ ـ پلاک مشخص و ایمنی اسکله ها را ارتقا دهد.

مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان متذکر شد: ایمن سازی مسیرهای پرتردد در تالاب و کانال از طریق نصب بویه ها و لایروبی مناطق کم عمق، تهیه و توزیع بروشورهای ایمنی در سطح استان، استقرار ایستگاه سفرهای دریایی در مجاورت درب اصلی بندر و راهنمایی گردشگران برای استفاده از قایق ها و تعاونی های ایمن، نصب بنر، استند، تابلو، بیلبورد ایمنی و هشدار ایمنی دریایی در سراسر گیلان به ویژه شهرهای ساحلی از دیگر اقدام های انجام شده توسط اداره کل مذکور برای جذب گردشگران دریایی است.

چراغی در پایان با اشاره به برنامه استان برای رشد گردشگری در سال ٩٦ اظهار کرد: اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان برای توسعه و جذب گردشگری دریایی در سال جدید برنامه ریزی هایی به منظور تجمیع ایستگاه های قایقرانی، ایمن کردن تمام شناورها و قایق های تفریحی در یک مجتمع تفریحی و پیگیری برای ساخت نخستین و بزرگ ترین مارینای شمال کشور در شهر انزلی به عنوان مهد و خاستگاه گردشگری دریایی شمال کشور انجام داده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان