Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع گفت: ناو موشک انداز «سپر» به عنوان چهارمین ناو موشک انداز ساخت متخصصان داخلی در شمال کشور خردادماه امسال در دریای خزر به آب انداخته می شود.

دریادار امیر رستگاری عصر امروز در دیدار با محمدعلی نجفی استاندار گیلان با اشاره به فعالیت صنایع دریایی شهید تمجیدی در بندر انزلی اظهار کرد: صنایع دریایی شهید تمجیدی یکی از مراکز مهم سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع است و بیش از 400 هزار قطعه در آن استفاده می شود و می تواند بازار کار گسترده ای برای شهرک صنعتی استان فراهم کند.

وی، راهبرد وزارت دفاع را تجهیز دفاع کشور و حمایت از تولید ملی و اشتغال عنوان کرد و افزود: وزارت دفاع به غیر از تولید امنیت به تولید ثروت، کار و اشتغال توجه دارد ضمن اینکه آمادگی کامل برای تامین نیاز شناورهای گردشگری و شیلاتی گیلان و انواع یدک کش ها را داریم.

رئیس سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع از به آب انداختن چهارمین ناو موشک انداز ساخت متخخصان داخلی در این سازمان در دریای خزر خبر داد و بیان کرد: اوایل خردادماه سال جاری ناوموشک انداز سپر به آب انداخته می شود.

استاندار گیلان نیز در دیدار مذکور گفت: بخشی از افتخارهای نظام و دولت مربوط به مجموعه پر تلاش وزارت دفاع بوده و دولت برای حمایت و پشتیبانی از بنیه دفاعی کشور اقدام های درخشانی انجام داده است.

محمدعلی نجفی با بیان اینکه سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع در افتخارهای نظام سهیم است، تصریح کرد: به توان کارکنان صنایع دریایی وزارت دفاع در خودکفایی دفاعی و اقتصادی می بالیم و بخش بزرگی از آن در دولت یازدهم انجام شده است.

وی، مقام معظم رهبری را بهترین مشوق برای خودکفایی اقتصادی و دفاعی خواند و بیان کرد: افتخارات مذکور مربوط به تمام نظام اسلامی است ضمن اینکه کارگروه دریایی با محوریت تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی در گیلان تشکیل می شود.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه در زمینه اقتصاد دریامحور تلاش های بیشتری در سال جاری انجام می شود، یادآور شد: صنایع دریایی وزارت دفاع در شکوفا شدن اقتصاد دریامحور می تواند کمک کند و ظرفیت مناسبی برای تقویت این برنامه ها است.

نجفی متذکر شد: استان گیلان، دانشگاه ها و شرکت های فناور و دانش بنیان خوبی دارد و می تواند در زمینه تقویت اقتصاد دریامحور و گردشگری دریایی با سازمان صنایع دریایی وزارت دفاع همکاری داشته باشد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان