Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان گفت: محورهای شریانی استان گیلان تحت پوشش سامانه های هوشمند ثبت تخلفات عبور و مرور جاده ای قرار می گیرد.

محمدرضا نازک کار ظهر امروز در نشست با اعضای جمعیت طرفداران ایمنی راه های استان گیلان در رشت اظهار داشت: برنامه های آتی اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان حرکت به سمت کنترل و نظارت هوشمند تردد است.

وی گفت: در این راستا راه اندازی سامانه های ثبت تخلفات عبور و مرور در دستور کار قرار دارد که فرآیند جانمایی مکان های مناسب جهت نصب سامانه های مذکور در سطح محورهای استان انجام شده و 37 سامانه جهت نصب در سال 96 مورد تصویب قرار گرفته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان افزود: با راه اندازی سامانه های مذکور تعداد کل سامانه های ثبت تخلفات عبور و مرور استان به 53 عدد خواهد رسید و تردد در محورهای شریانی استان گیلان به صورت هوشمند مورد کنترل و اعمال قانون قرار می گیرد.

نازک کار ابراز داشت: عدم رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی به ویژه تخطی از سرعت مطمئنه از عوامل مهم بروز حوادث منجر به فوت در استان است که با بهره گیری از سامانه های هوشمند ضمن جلوگیری از وقوع تخلف باید از بروز تصادفات و حوادث رانندگی پیشگیری کنیم.

وی با بیان اینکه اعتقاد ما بر این اصل استوار است که وقوع حتی یک تصادف هم زیاد بوده و قابل پذیرش نیست افزود:کاهش تصادفات نیازمند عزم ملی و بسیج همگانی است و باید حساسیت لازم در این ارتباط برای همه اقشار جامعه به وجود آید که بی شک وجود تشکل های مردم نهاد نظیر جمعیت طرفداران ایمنی راه ها می تواند نقش بسیار مهم و تاثیرگزاری در این امر ایفا کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان با تشریح عملکرد سامانه های مذکور گفت: این سامانه ها علاوه بر ثبت تخلفات سرعت لحظه ای در محل سامانه می تواند با برداشت پلاک خودرو، سرعت متوسط را هم در فاصله بین دو سامانه ثبت کند و قابلیت ثبت تخلفاتی نظیر عدم رعایت فاصله طولی ایمن با سایر خودروها را نیز دارند.

نازک کار از اعضای جمعیت طرفداران ایمنی راه های استان خواست ضمن بهره گیری از ظرفیت و توان مجموعه خود در جهت اطلاع رسانی و آشنا کردن عموم کاربران جاده ای با سامانه های مذکور، زمینه کاهش بروز تخلفات و کاهش حوادث رانندگی را در سطح استان فراهم کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان