Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان گفت: پیش بینی می شود امسال بالغ بر ۱۱ هزار تن بادام زمینی از اراضی استان گیلان برداشت شود.

حبیب جهانساز با اشاره به اینکه استان گیلان در سال زراعی جدید بالغ بر 110 هزارتن سهمیه کود شیمیایی دارد اظهار داشت: تاکنون بالغ بر 35 هزار تن کودشیمیایی در بین کشاورزان گیلانی توزیع شده است.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با بیان اینکه در حال حاضر بالغ بر 30 هزار تن کود شیمیایی در انبارهای استان گیلان ذخیره سازی شده است افزود: کشاورزان گیلانی برای تهیه کود مصرفی خود می توانند به طور مستقیم به کارگزاری های مربوطه مراجعه کنند.

جهانساز با تاکید بر اینکه استان گیلان هیچگونه مشکلی در تهیه و تامین کود مصرفی کشاورزان ندارد خاطرنشان کرد: کشاورزان برای تهیه کود مصرفی خود با محدودیت زمانی مواجه نیستند اما توصیه می شود جهت تسهیل در کار هر چه سریعتر برای تهیه کود مصرفی خود اقدام کنند.

وی با اشاره به روش مصرف سموم محصولات کشاورزی در استان گیلان تصریح کرد: سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان دستورالعمل های فنی مصرف سموم کشاورزی را تهیه کرده و در کلاس های آموزشی به کشاورزان آموزش می دهد.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی گیلان با تاکید بر اینکه بالغ بر 260 فروشگاه در استان سموم محصولات کشاورزی را تهیه کرده و با نظارت جهاد کشاوزی محصول را توزیع می کنند گفت: نوع سموم مذکور از سوی سازمان جهاد کشاوزی تایید شده و مجوز تولید، توزیع و مصرف را دارند.

جهانساز با بیان اینکه تمامی فروشگاه های توزیع سموم محصولات کشاورزی گیلان ساماندهی شدند و هیچ گونه فروشگاه غیرمجاز فروش سموم در استان وجود ندارد افزود: تمامی فروشگاه های مذکور پروانه فعالیت داشته و هر فروشگاه به طور مجزا کارشناس فنی فعالیت دارد.

وی با اشاره به اینکه کشت بادام زمینی از تاریخ دوم اردیبهشت ماه در گیلان آغاز شده و تا پایان این ماه ادامه دارد بیان داشت: امسال بالغ بر 2 هزار و 800 هکتار از اراضی کشاورزی گیلان زیر کشت بادام زمینی می روند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان با تاکید بر اینکه امسال بر روی ارقام بذر بادام زمینی اقدامات ویژه ای انجام شده است خاطرنشان کرد: از بین 160 رقم بذر بادام زمینی، جهاد کشاورزی گیلان به 8 رقم برتر رسیده است.

جهانساز با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال بالغ بر 11 هزار تن بادام زمینی از اراضی استان گیلان برداشت شود تاکید کرد: سال گذشته بالغ بر 10 هزارتن بادام زمینی از سطح اراضی کشاورزی گیلان برداشت شد./ منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان