Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار عصر امروز در دیدار با اعضای ستاد بزرگداشت آیت ا... بهجت فومنی گفت: برای داشتن آثاری ماندگار از سیره ی عملی ایشان باید از ظرافت های هنرمندانه استفاده کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان؛ دکتر محمدعلی نجفی در این دیدار با تبریک عید مبعث و اعیاد شعبانیه با قدردانی از تلاشهای اعضای ستاد بزرگداشت آیت ا... بهجت اظهار داشت: کمتر کسی به جایگاه عرفان، زهد،تقوی، شهامت، پاکدامنی و ساده زیستی ایشان می رسد.

وی با اشاره به اینکه هر چقدر به ابعاد زندگی حضرت آیت ا... بهجت بپردازیم باز هم خلاءهایی از شناخت ایشان وجود دارد افزود : ایشان پرورش یافته ی پدری هستند که در زمان خود علاوه بر سرودن اشعار در مدح اهل بیت به عنوان یک معتمد عادل در فومن زبانزد خاص و عام بودند.

وی با اشاره به برخی از سرگذشت زندگی آن عالم عامل خاطر نشان کرد : قالب مردم شخصیت آیت ا... بهجت را از بعد عرفانی می نگرند در حالی که ایشان در بعد علمی نیز به عنوان یکی از افراد فرهیخته در حوزه های علمیه شهرت داشتند.

نماینده عالی دولت در گیلان اعطای لقب فاضل گیلانی در جلسات مباحثه ی طلبگی به آیت ا... بهجت را نشان از بالندگی علمی ایشان دانست و افزود :پرداختن به جای جای زندگی سراسر معنوی ایشان که همراه با اخلاق است در زمان کنونی بسیار احساس می شود.

استاندار گیلان برگزاری مراسم سالانه ی بزرگداشت آیت ا... بهجت را بهانه ای برای بررسی موشکافانه ی ابعاد مختلف زندگی ایشان عنوان کرد و گفت : برای داشتن آثاری ماندگار از سیره ی عملی ایشان باید از ظرفیت هنرمندان با پرداختن به زوایای ناشناخته ی زندگی آیت ا... بهجت بهره مند شویم.

دکتر نجفی با بیان اینکه حوزه های علمیه و دانشگاه ها مسئولیت های سنگینی در خصوص شناساندن جنبه های مختلف زندگی درس آموز آیت ا... بهجت دارند گفت : جوانان ما برای بهره مندی از سیره و روش بزرگانی همچون آیت ا... بهجت نسبت به گذشته نیاز بیشتری دارند.

وی با اشاره به اینکه گیلان و ایران اسلامی به وجود انسانی پرهیزگار و متقی همچون آیت ا... بهجت به عنوان فخر جهان تشیع به خود می بالد افزود : فضای استان در ایان منتهی به برگزاری این مراسم با علاقمندی تمامی دستگاه ها، نهادها و آحاد مختلف مردم آماده ی تجلیل از مقام این عبد خالص خدا می شود.

نماینده عالی دولت در گیلان بر ضرورت پرداختن به ابعاد شخصیتی آیت ا... بهجت با بهره مندی از تمامی ظرفیت ها در سطح استان تأکید و تصریح کرد : بزرگداشت آیت ا... بهجت محدود به یک روز خاص نیست و در این ایام باید تمام استان به صورت بارز به این شخصیت برجسته ی عرفانی و علمی بپردازند.

وی اظهار داشت : نقش رسانه ها و مسئولان در تبلور هر چه بیشتر یاد و خاطره ی این انسان متقی بسیار حائز اهمیت است.

استاندار گیلان همچنین خواستار پرداختن صدا و سیما در بخش های مختلف به ابعاد زوایای پنهان آیت ا... بهجت و شناساندن آن به مردم به صورت ویژه شد.

وی با بیان اینکه فرصت خدمت ممکن است برای همیشه فراهم نباشد گفت : باید تلاش کنیم در دوران خدمتی علاوه بر رفع مشکلات معیشتی مردم باید برای پایداری نقش نخبگان علمی و مذهبی کشور گام های موثری برداشته شود.

دکتر نجفی اداره کل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری را موظف به تعریف برنامه ای مدون درخصوص بررسی ابعاد شخصیتی این عالم وارسته کرد و گفت : علی رغم محدودیت های اعتباری با درخواست از مقامات ملی و استفاده از ظرفیت های استانی برای ثبت یک اثر ماندگار از آیت ا... بهجت اقدام خواهیم کرد.

وی ابراز امیدواری کرد انشاء ا... با اهتمام و عزم ویژه ای که در این ستاد وجود دارد اقدامات موثری در باز شناسی شخصیت عرفانی و علمی آیت ا... بهجت صورت گیرد.

در این نشست علاوه بر امام جمعه و فرماندار شهرستان فومن رئیس و دبیر ستاد بزرگداشت آیت ا... بهجت نیز به بیان گزارشی از روند اقدامات صورت گرفته برای این مراسم بزرگداشت که پنجشنبه 14 اردیبهشت در مسجد ولی عصر فومن برگزار می شود پرداختند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان