Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت با انتقاد شدید از انتخاب افراد مسأله دار در انتخابات شوراهای گیلان گفت: هیأت های نظارت و اجرایی گیلان افراد مسأله دار و کسانی که دارای رفتار ناشایست هستند را کنار بگذارند.

آیت الله زین العابدین قربانی امروز در نماز جمعه این شهر با اشاره به سفارش خود و همگان به رعایت تقوای الهی اظهار کرد: رعایت تقوا موجب دوری انسان از بدی ها و گناهان می شود.

وی با تبریک حلول ماه شعبان افزود: ماه رجب را پشت سر گذاشتیم و در ماه شعبان و در آستانه ماه رمضان هستیم و پیامبر(ص) فرمود در این ماه هر کس مرا یاری کند گناهانش آمرزیده می شود.

امام جمعه رشت با اشاره به ولادت باسعادت امام حسین(ع) و روز پاسدار گفت: پیامبر(ص) فرمود حسین از من است و من از حسینم، و این امر به معنای آن است که گسترش دین اسلام با ایثارگری امام حسین(ع) تحقق پیدا کرده و پاسداران ادامه دهنده راه امام حسین( ع) بوده و در دفاع از انقلاب اسلامی پیشگام هستند، پاسداران در عرصه سازندگی کشور فعالیت می کنند و برای محرومان خانه می سازند.

وی به فرا رسیدن روز کارگر اشاره کرد و ادامه داد: روز کارگر را در پیش داریم و خداوند از صدای قلم نویسندگان، چرخ نخ ریسی، سم اسب رزمندگان و کلنگ کارگران خوشش می آید.

آیت الله قربانی درباره سالگرد رحلت آیت الله بهجت فومنی بیان کرد: آیت الله بهجت اسوه عرفان و خداشناسی بود و عرفان حقیقی داشت و عاشق خدا بود وکسانی که از این وادی بهره نگرفتند نمی دانند عشق به خدا چیست.

وی ۱۲ اردیبهشت را سالروز شهادت مغز متفکر اسلام آیت الله مرتضی مطهری ذکر کرد و گفت: مطهری معیار اندیشه اسلامی است و اگر علامه مطهری نبود انقلاب به پیروزی نمی رسید زیرا تفکر انقلابی را به نسل جوان القا کرد.

خطیب نماز جمعه رشت با اشاره اوضاع یمن، اظهار کرد: ۱۹ میلیون نفر مردم یمن در سختی بسر می برند و روزانه تعداد بسیاری از مردم این کشور از بین می روند، عربستان یمن را بمباران می کند و بندر حیاتی برای ارسال آذوقه به مردم یمن را بسته است.

نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت در پایان با انتقاد شدید از تأیید افراد مسأله دار در انتخابات شوراهای گیلان گفت: هیأت های نظارت و اجرایی گیلان افراد مسأله دار و کسانی که دارای رفتار ناشایست هستند را کنار بگذارند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان