Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل گمرک بندر مرزی آستارا گفت: وزن و ارزش ترانزیت خارجی کالا (ورودی و خروجی) از مرز گمرک این شهرستان همچنان سیر صعودی دارد.

«رسول امیدی» اظهار کرد: در یک ماه نخست سال 1396، بالغ بر 23 هزار تن کالا به ارزش 86 میلیون دلار از طریق گمرک آستارا ترانزیت خارجی (ورودی و خروجی) شده است که از حیث ارزش، در مقایسه با مدت مشابه سال 1395 رشد قابل توجهی دارد.

وی با اشاره به اینکه در این مدت در ترانزیت خارجی (خروجی) 18 هزار تن کالا جابجا شده است، ادامه داد: ارزش این میزان کالا 78 میلیون دلار می باشد که از لحاظ وزن 48 درصد و از حیث ارزش 99 درصد افزایش ثبت شده است.

مدیرکل گمرک بندر مرزی آستارا با بیان اینکه لوازم برقی، خودروی سواری، مبلمان، ماشین آلات، لوازم بهداشتی، مصالح ساختمانی، گچ، سیمان، ظرف شیشه ای، البسه، مواد شیمیایی و محصولات کشاورزی عمده کالاهای جابجا شده در ترانزیت خارجی (خروجی) است، افزود: کالاهای فوق از قاره های مختلف جهان به کشورهای روسیه، جمهوری آذربایجان، گرجستان و اکراین ترانزیت شده است.

امیدی در بخش دیگر سخنان خود از میزان جابجایی کالا از طریق ترانزیت خارجی (ورودی) در این گمرک سخن گفت و خاطر نشان کرد: طی مدت مذکور 5 هزار تن کالا به ارزش 8 میلیون دلار از مبدأ کشورهای روسیه، گرجستان، جمهوری آذربایجان و اوکراین به مقصد کشورهای ترکیه، عراق و امارات متحده ارسال شده است.

وی اضافه کرد: فرآورده های نفتی، لوازم چوب، پنبه، الیاف مصنوعی، شمش آهن، مس، ورق آهن و پشم شیشه عمده کالاهای ترانزیت شده (ورودی) است.

مدیر کل گمرک بندر مرزی آستارا تصریح کرد: این میزان کالای ترانزیتی از لحاظ وزن 115 درصد و از حیث ارزش 5 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد نشان می دهد.

امیدی در بخش پایانی سخنان خود درآمد عمومی گمرک آستارا را در مدت مذکور، 16 میلیارد و 420 میلیون ریال برشمرد و با تأکید بر رشد 23 درصدی این درآمد، افزود: گمرک شهرستان در امور بندری، واردات و صادرات قطعی، ورود و خروج موقت، تعاونی مرزنشینان، ترانزیت داخلی و خارجی، کارنه تیر بین المللی، مبدا و مقصد کارنه تیر، کاپوتاژ، امور مسافری، مرجوعی، امانت های پستی و قضایی فعالیت می کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان