Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس هیأت نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در گیلان از تخلف انتخاباتی برخی از دست اندرکاران هیأت های اجرایی از کاندیدای خاص در این استان خبر داد.

حجت الاسلام مجتبی اشجری با اشاره به برگزاری دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و شورای اسلامی شهر و روستا اظهار کرد: تمام دست اندرکاران نظارتی و اجرایی انتخابات زمینه سازی می کنند تا مردم انقلابی ایران اسلامی حضوری حماسی در این انتخابات داشته باشند.

وی به تشکیل هیأت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری از روزهای نخست اشاره کرد و افزود: جلسه های متعددی برگزار شده تا بتوان با معرفی هیأت های نظارت در شهرستان ها و بخش ها فرآیند قانونی انتخابات طی شود.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در گیلان با بیان اینکه هیأت های اجرایی در فرمانداری ها و بخشداری ها تشکیل شده است، تصریح کرد: در ایام تبلیغات انتخاباتی هستیم و به تمام ستادهای انتخاباتی توصیه می کنم تلاش کنند به موازین قانونی اهتمام ویژه ای داشته باشند.

اشجری بر پرهیز از تخریب کاندیداها توسط ستادهای انتخاباتی تأکید کرد و گفت: ستادهای انتخاباتی کاندیداهای مورد نظر خود را معرفی کنند ضمن اینکه در قانون انتخابات آمده، دست اندرکاران اجرایی و نظارتی حق ندارند له یا علیه کاندیدای خاص فعالیت داشته باشند.

وی با اشاره به تخلف قانونی انتخاباتی برخی از دست اندرکاران اجرایی طبق گزارش های رسیده به هیأت نظارت بر انتخابات ریاست جمهوری گیلان، بیان کرد: در ساعت های اداری استفاده از بیت المال و وسیله نقلیه دولتی ممنوع است و فعالیت کردن برای کاندیدای خاص به طور قطع خلاف قانون محسوب می شود.

رئیس هیأت نظارت بر انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری در گیلان به برگزاری همایش های رأی اولی و حضور حداکثری در شهرها و بخش های مختلف استان اشاره کرد و یادآور شد: اگر در همایش های مذکور افرادی مردم را ترغیب و تشویق به حضور بیشتر در صحنه انتخاباتی کنند ایرادی ندارد اما در برخی از همایش ها طبق مستندات موجود افرادی با عنوان دولتی سخنرانی کرده و دانش آموزان را به طرف کاندیدای خاص هدایت می کنند و این خلاف قانون است و قوه قضائیه با آن برخورد می کند.

اشجری با بیان اینکه قوه قضائیه با افرادی که مرتکب تخلف ها و جرم های انتخاباتی شوند برخورد قانونی می کند، اظهار کرد: توقع داریم به معنای واقعی پاسدار آرای مردم باشیم زیرا پاسداری از آرای مردم حق الناس است و این امر با زبان نمی شود بلکه باید با عمل اعتماد مردم را به خود جلب کنیم و به آنها قول دهیم نمی گذاریم حقی از حقوق آنها ضایع شود.

وی در پایان متذکر شد: امیدواریم در روزهای باقی مانده تمام افراد با اهتمام ویژه به موازین قانونی زمینه حضور حداکثری مردم را فراهم کرده و مردم با انتخاب فرد اصلح برگ زرین دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان