Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

فرمانده سابق یگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در بحرین، از ارتش این کشور خواسته است برای مقابله با ایران در تنگه هرمز، از دلفین های آموزش دیده بهره گیرند.

به گزارش «گیلانیان»، «تیم کیتین» که در زمان جنگ عراق، فرمانده یگان پنجم دریایی آمریکا مستقر در بحرین بود، در مصاحبه با «فاکس نیوز» آمریکا گفته است:
در صورتی که ایران، تنگه هرمز را مین گذاری کند، بهترین سلاح آمریکا برای مقابله با ایران، استفاده از دلفین های آموزش دیده ارتش آمریکاست.وی همچنین به این شبکه تلویزیونی گفته است: دلفین ها مهارت های فوق العاده ای در پیدا کردن اهداف مشخص در زیر آب دارند. او ادامه داده است: در جنگ علیه عراق، آخرین باری بود که آمریکا از این دلفین های آموزش دیده استفاده کرد. «سان فرانسیسکو کرونیکل» نیز در این باره گزارش داده است، دلفین ها می توانند با توانایی خاص خود، حتی با چشمان بسته اجسام را در زیر آب با ردیابی امواج آنان پیدا کنند. به همین دلیل، این موجود دریایی یک مین یاب فوق العاده است.
در سال 2010 «ستلایت تایمز» هم خبر داد که نیروی دریایی آمریکا، نزدیک هشتاد دلفین آموزش دیده دارد که از آنها برای پیدا کردن مین و فرستادن امواج به گیرنده های نیروی دریایی آمریکا بهره می گیرند. بر پایه این گزارش، کار این دلفین ها، تنها پیدا کردن مین هاست و خنثی کردن آنها را عوامل انسانی نیروی دریایی آمریکا بر عهده دارند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان