Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : فرماندار شهرستان رودسر گفت: برآنیم صنایع دستی منطقه قاسم آباد چابکسر را به جهان معرفی کنیم.

امیر جانبازی رودسری در جلسه فرمانداری این شهرستان گفت:شهرستان رودسر از ظرفیت و پتانسیل بالایی در گردشگری برخوردار است و با داشتن 45 کیلومتر نوار ساحلی یکی از قطب های مهم گردشگری در استان به شمار می رود.

وی اضافه کرد:یکی از سیاست های مجموعه مدیریتی شهرستان گسترش و توسعه صنعت گردشگری است و استاندار گیلان نیز برنامه ریزی های خاص برای توسعه این صنعت دارند تا از ظرفیت های استان به نحو احسن استفاده شود.

جانبازی رودسری در ادامه تصریح کرد:در چند سال اخیر با وجود زیرساخت های مناسب و دسترسی آسان به مناطق و فضای های مناسب گردشگری،نسبت به گذشته گردشگران بیشتری در این شهرستان اقامت می کنند و این مسئله برای توسعه و رشد اقتصادی منطقه بسیارمفید و موثر خواهد بود.

فرماندار شهرستان رودسر به تعداد بیش از 90 هتل،هتل آپارتمان و مکان های اقامتی برای گردشگران در سطح شهرستان اشاره کرد و افزود:شهرستان رودسر از حیث وجود هتل، هتل آپارتمان و مسافرکاشانه ها ازشهرستان های مطرح استان است که این امر خودبرتقویت صنعت توریسم وگردشگری کمک شایان توجهی خواهد کرد.

امیر جانبازی رودسری فرماندار شهرستان رودسر در ادامه به بحث مرمت و بازسازی بناهای تاریخی و میراث فرهنگی پرداخت و گفت:بناهای تاریخی به جا مانده از گذشتگان در این شهرستان نیاز به مرمت و بازسازی دارند امیدواریم به گونه ای برنامه ریزی شود تا مرمت و بازسازی این بناها را داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان با بیان اینکه یکی از موارد بسیار مهم در بحث گردشگری مسئله صنایع دستی است،افزود: ما در زمینه صنایع دستی یکی از شهرستانهای برتر استان هستیم و باید با برنامه ریزی درست و تلاش همه مسئولین،صنایع دستی منطقه قاسم آباد چابکسر را هرچه بیشتر و بهتر نه تنها در استان و کشور بلکه در جهان معرفی کنیم.

جانبازی رودسری ادامه داد: یکی از برنامه ریزی های انجام شده در قالب استفاده بهینه از نیروهای جوان،سپردن مدیریت به جوانان متخصص بوده است که در شهرستان در جایگزینی نیروها در پست های مدیریتی مدنظر قرار گرفته و این مسئله از اهداف مهم دولت تدبیر و امید بوده است و هم اکنون شاهد تحقق این امر در سطح کشور و به تبع آن در شهرستان هستیم. وی خاطر نشان کرد:نیمی از جمعیت جامعه ما را بانوان تشکیل می دهند و باید سعی کنیم تا از نیروی کار آمد و خوب بانوان در عرصه های مختلف مدیریتی به نحو احسن استفاده کنیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان