Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آستارا گفت: در شهرستان آستارا سالانه با پرورش 34 هزار و 416 کندو بالغ بر 800 تن عسل به ارزش 104 میلیارد ریال تولید می شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، ایرج شیارکار بعد از ظهر امروز در نشست مشترک با فرماندار این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری به مناسبت فرارسیدن هفته جهاد کشاورزی اظهار کرد: 6 هزار و 498 بهره بردار در 6 هزار و 530 هکتار اراضی زراعی و 962 هکتار اراضی باغی مشغول به فعالیت هستند.

وی تعداد دام های سنگین شهرستان آستارا را 12 هزار و 388 رأس دام و تعداد دام های سبک را هفت هزار و 441 رأس دام دانست و گفت: سالانه حدود 297 تن گوشت قرمز به ارزش 46 میلیارد ریال تولید و در سبد خرید مردم قرار می گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آستارا با اشاره به اینکه این شهرستان در پرورش زنبورعسل بعد از شهرستان تالش، مقام دوم را در استان گیلان دارد افزود: سالانه با پرورش 34 هزار و 416 کندو بالغ بر 800 تن عسل به ارزش 104 میلیارد ریال تولید می شود.

شیارکار بابیان اینکه تعداد واحدهای فعال مرغداری این شهرستان را هفت واحد مرغداری با تولید هر دوره 168 هزار قطعه جوجه ریزی است گفت: سالانه یک هزار و 800 تن گوشت سفید به ارزش 90 میلیارد ریال توسط این تعداد مرغداری به بازار آستارا و شهرستان های هم جوار عرضه می شود.

وی با اشاره به اینکه 786 دستگاه ادوات کشاورزی در حوزه ارتقای بخش مکانیزاسیون کشاورزی فعال هستند خاطرنشان کرد: در 15 هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان برای نخستین بار دانه های روغنی کلزا کشت شد که اکنون در فصل برداشت آن هستیم و این اقدام با هدف خودکفایی در تولید دانه های روغنی انجام شد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان آستارا با بیان اینکه طی یک سال گذشته به یک هزار و 250 نفر از کشاورزان این شهرستان علوم نوین کشاورزی آموزش داده شده است افزود: در بحث تغییر کاربری اراضی کشاورزی و برخورد با متخلفین این عرصه بالغ بر 113 فقره پرونده طی یک سال گذشته تشکیل و مورد بررسی قرار گرفته است.

شیارکار با اشاره به اینکه در بحث حوزه زیرساخت ها بالغ بر 14 هزار تن سردخانه ایجاد ظرفیت شده و تولیدکنندگان و صادرکنندگان محصولات کشاورزی از ظرفیت این سردخانه ها استفاده می کنند، خاطرنشان کرد: ضرورت افزایش ظرفیت سردخانه های این شهرستان بیش از پیش احساس می شود.

وی با تأکید براینکه در سطح شهرستان آستارا 18 مرکز سورتینگ و بسته بندی محصولات کشاورزی فعال است که با احتساب مراکز غیرفعال، تعداد مراکز سورتینگ این شهرستان به عدد 30 افزایش پیدا می کند، خاطرنشان کرد: به صورت روزانه بیش از یک هزار نفر از نیازمندان شهرستان در این مراکز مشغول به کار هستند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان