Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان به گزارش شبستان : شب قدر، شب اوج اشک، آه و اذکار و فرصت آمرزش است و در این راستا مساجد و حسینیه های غرب گیلان اقدام به برگزاری احیای این شب کرده اند.

شب قدر فرصتی برای طلب بخشش و مغفرت، شبی برای مرور یک سال گذشته و دستاوردهایش است، شبی که باید دست به دامن مولا شد تا برای هر آنچه آمدنش خوب است و اگر پیش نیامد خیری در آن است.

شب قدر شب احیاى خویش است، با دَم مسیحایى دعا وشبى است براى آنکه تقدیر خویش را رقم بزنى و خویشتن جدید خود را با قلم توبه و جوهر اشک، ترسیم کنى، باید قدر خویش را بشناسى و از لحظه لحظه آن در فضاى نیایش و بندگى و عبادت نهایت استفاده را کنى.

شب های  قدر بهترین شب ها است و این اشک های  زلال شوق است که لیالی قدر از سوی عاشقان الهی به سوی  معبود عشق برروی گونه ها جاری و مهر کوی خداوند در قلب مومنان چون موج دریا می شود.

امسال نیز همچون سنوات گذشته مساجد، حسینیه ها، هیئات مذهبی و گلزار شهدا با فرا رسیدن لیالی قدر میزبان سوگواران و عزاداران امام علی( علیه السلام) امام اول شیعیان هستند.

مساجد شهرستان های غرب گیلان در این شب ها با برگزاری ادعیه، مراسم عزاداری و احیا، پذیرای جوانان، نوجوانان و اقشار مختلف مردمی هستند که  مساجد را برای برگزاری مراسم شب های قدر انتخاب کردند.

برگزاری مراسم شب های قدر در ماسال

مراسم شب های قدر به همت هیئت محبین ولایت ماسال در حسینیه شهداء این شهرستان با سخنرانی حجت الاسلام سیدقوام صفوی و مداحی حاج محسن حامدی از تاریخ 23 خرداد به مدت 5 شب راس ساعت 11 برگزار می شود.

همچنین ویژه برنامه شب های قدر با عنوان آمده ام توبه کنم، شب قدر است آیا مرا نیز می پذیری؟ از سه شنبه(23خرداد) به مدت 5 شب در جوار حرم شهدای گمنام ماسال راس ساعت 22:30 هر شب با حضور پرشور مردم شهیدپرور این شهرستان برگزار می شود.

مراسم لیالی قدر در مسجد جامع ماسال با برنامه های متنوعی همچون دعاخوانی، مناجات، سخنرانی، مداحی و ... از  ساعت 11 تا 3 شب با حضور مردم برگزار می شود.

برگزاری مراسم لیالی قدر در مساجد، تکایا، هیئات مذهبی و حسینیه های صومعه سرا

حجت الاسلام منوچهر احمدی پور، رئیس تبلیغات اسلامی صومعه سرا اظهار داشت: شب قدر شب نزول قرآن و مقدر شدن امور یک ساله انسان ها و با فضیلت ترین شب سال و شب رحمت الهی و آمرزش گناهان است.

وی با بیان اینکه بر اساس روایات شب قدر از هزار ماه برتر است، افزود: شب های قدر شب های مقدرات الهی نیز به شمار می روند که امیدوارم نهایت بهره را از این شب ها ببریم.

رئیس تبلیغات اسلامی صومعه سرا با بیان اینکه مراسم لیالی قدر در همه مساجدی که روحانیون در ماه مبارک رمضان اعزام شده اند برگزار می شود، گفت: قرائت دعای جوشن کبیر، قرائت زیارت عاشورا، سخنرانی، اجرای قرآن بر سر گرفتن و مداحی از جمله برنامه های شب های قدر در مساجد، حسینیه ها، تکایا، و هیئات مذهبی شهرستان صومعه سرا است.

لازم به ذکر است؛ ویژه برنامه های احیای شب های قدر با نوای ذاکرین اهل بیت(علیه السلام) محمود یوسف زاده و سینا پورمحسن و وحید نفیسی با سخنرانی حجت الاسلام روح الله زاده در مسجد جامع صومعه سرا راس ساعت 12 شب برگزار می شود.

مراسم شب های قدر در شب های 19، 21 و 23 رمضان ساعت22 توسط هیئت شهدای گمانم صومعه سرا با سخنرانی حجت الاسلام میرزانژاد و مداحی حاج محسن کاشفی در مسجد شهرک امام خمینی(ره) برگزار می شود.

همچنین شروع مراسم شب های قدر ساعت 11 شب با سخنرانی حجت الاسلام احمدی پور و با مداحی سعید جوادی، سینا پورمحسن و محمود یوسف زاده در مسجد امام حسین(علیه السلام) صومعه سرا برگزار می شود.

ویژه برنامه کانون فرهنگی هنری رایه العباس مسجد حضرت ابوالفضل(علیه السلام) صومعه سرا با سخنرانی حجت الاسلام ایزدپناه و با نوای ذاکرین اهل بیت(علیه السلام) حاج مهدی اخوان، کربلایی محمد امانی، کربلایی امین اسماعیل زاده و کربلایی وحید نفیسی برگزار می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان