Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان به راهپیمایی بزرگ مسلمانان به ویژه ملت ایران در روز جهانی قدس اشاره کرد و گفت: راهپیمایی روز جهانی قدس در حقیقت مبارزه با استکبار است.

آیت الله زین العابدین قربانی امروز در خطبه های نماز جمعه این شهر با قدردانی از شرکت گسترده مردم ولایتمدار گیلان و رشت در راهپیمایی روز جهانی قدس اظهار کرد: مردم در نماز جمعه با شکوه و عظمت حضور پیدا کردند و هیچگاه اسلام، انقلاب و رهبری را تنها نگذاشتند.

وی با تحلیل فرمایش امام(ره) و مقام معظم رهبری در مورد فلسطین، افزود: امام(ره) فرمودند؛ مسأله قدس، مسأله اسلام است و رهبر معظم انقلاب در سخنرانی در جمع استادان فرمودند؛ بسیاری از جاها زمین ها غضب شده اما برای هیچ مکانی هر سال در روز جمعه آخر ماه رمضان راهپیمایی عظیم انجام نمی شود.

نماینده مردم گیلان در مجلس خبرگان رهبری، با تأکید براینکه روز جهانی قدس در حقیقت مبارزه با استکبار است، بیان کرد: در دوره روسیه قدیم تعداد 17 شهر ایران در منطقه قفقاز را از دست دادیم و برای آن راهپیمایی عظیم نداشتیم اما امام(ره) در مورد فلسطین برای انجام راهپیمایی تأکید کردند.

آیت الله قربانی، شهرهای مکه و مدینه و کشورهای مصر، اردن، عراق و سوریه را جزو کشور عثمانی خواند و تصریح کرد: کشورهای مذکور پس از متلاشی شدن عثمانی به دست دیگران افتاد اما فلسطین که توسط رژیم صهیونیستی غصب شده، بر آن حساسیت داریم.

وی به نگرش یهودیان نسبت به انسان های دیگر اشاره کرد و افزود: صهیونیست ها اعتقاد دارند انسان های دیگر مانند گاو و گوسفند برای بهره دهی به آنها خلق شدند و با این نگاه در هر منطقه ای وارد شدند مردم را اذیت و آزار کردند.

امام جمعه رشت با اشاره به کتاب تاریخ تمدن نوشته ویل دورانت، خاطرنشان کرد: نویسنده مذکور در کتاب خود آورده، یهودیان به آخرت اعتقاد ندارند و تمام تلاش آنها برای کسب مال دنیا است و دیگران را برده خود می دانند.

آیت الله قربانی به 20 مرتبه قتل عام یهودیان از قرن 12 تا بیستم میلادی در اروپا اشاره کرد و یادآور شد: استکبار جهانی در اروپا و غرب به این نتیجه رسیدند یهودیان را از اروپا بیرون کنند و بیت المقدس و فلسطین را برای آنها انتخاب کردند.

وی با بیان اینکه صهیونیست ها برای تصاحب زمین دست به کشتار فلسطینی ها زدند، اظهار کرد: از هفت میلیون نفر جمعیت فلسطین تنها دو تا سه میلیون نفر در این کشور هستند و جمعیت باقی مانده در سرزمین های دیگر آواره شدند.

نماینده ولی فقیه در گیلان به تلاش استکبار برای وابستگی کشورهای اسلامی در منطقه اشاره کرد و افزود: استکبار جهانی رژیم صهیونیستی را به گونه ای تجهیز کرده تا کشورهای اسلامی متکی به ابرقدرت ها شوند و این امر وحدت دنیای اسلام را از بین می برد.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه استکبار در تلاش است اسلام ناب محمدی(ص) را به اسلام آمریکایی تبدیل کند، بیان کرد: ملت ایران، حماس و حزب الله لبنان را به بهانه حمایت از تروریسم تحریم کردند.

وی بر ادامه راهپیمایی روز جهانی قدس توسط مردم آزاده جهان تا آزادی قدس تأکید کرد و یادآور شد: مقام معظم رهبری فرمودند؛ تا 25 سال آینده قدس آزاد می شود و امیدواریم در سال های آینده رژیم صهیونیستی به عنوان یک حکومت غاصب نابود شود ضمن اینکه ملت ایران طرفدار اسلام ناب و مخالف مستکبران است.

عضو مجلس خبرگان رهبری در ادامه با بیان اینکه سپاه سرافراز با پرتاب موشک 175 نفر از دشمنان اسلام را نابود کرد، متذکر شد: پیام پرتاب موشک ها این است که ما آماده ایم و امیدواریم در جبهه های دیگر ضربه های محکم تری به دشمن وارد شود.

آیت الله قربانی در پایان به رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر گرامی داشت شهدا و خانواده آنها اشاره کرد و گفت: مقام شهیدان را از چمران، شهدای مدافع حرم تا حسن عشوری را گرامی می داریم و به روح آنها درود می فرستیم و امیدواریم خداوند ما را با شهدا محشور کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان