Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : قائم مقام دادگستری گیلان بابیان اینکه تلاش دستگاه قضای احقاق حق و ابطال باطل است، گفت: وقت رسیدگی به پرونده ها در گیلان نسبت به سار استان های کشور قابل قبول است.

مجید الهیان پیش از ظهر امروز در آیین تودیع و معارفه رئیس دادگستری و دادستان شهرستان شفت با گرامیداشت یاد و خاطره شهید بهشتی و شهدای 7 تیر اظهار کرد: هدف همه نیروهای درونی نظام خدمت صادقانه به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

وی اصحاب دستگاه قضایی را از خادمان صدیق نظام ولایی و مردمی کشور برشمرد و افزود: شیفتگان خدمت، بهایی را می پردازند که به تمام شدن جانشان می انجامد و شهید امنیت شهید عشوری در گیلان نمونه ای از این بها دادن است.

قائم مقام دادگستری استان گیلان خدمت به مردم را در راستای خدمت به خدا نام برد و گفت: خدمت به عائله خداوند عبادت است و همه افرادی که در نظام اسلامی خدمت می کنند به خلق الله خدمت می کنند که امیدواریم این خدمات ارائه شده موردقبول درگاه حق واقع شود.

الهیان با اذعان به اینکه دستگاه قضایی به گونه ای خاص خدمت می کند و تمام توان قاضی این است که احقاق حق نماید، بیان کرد: کار قضات کار بسیار سختی است و باید با ادله و مستندات توجه کنند تا رأی صادر کند.

وی با اشاره به اینکه همه از دستگاه قضایی راضی نیستند و دوسوم مراجعان در دادگستری ناراضی برمی گردند، تصریح کرد: اگر برخورد قضات برخورد بسیار مناسبی باشد و مر اسلام و قانون در کار قضاوت حاکم باشد یقیناً شیرینی قضاوت هم بر دل شاکی و هم متشاکی می نشیند.

قائم مقام دادگستری استان گیلان به پرکاری قضات اشاره داشت و گفت: دستگاه قضا تنها در وقت اداری مشغول خدمت نیستند بلکه در اوقاتی از شب پرونده ها را به خانه می برد و نیاز به کار اضافه دارند.

الهیان با اذعان به اینکه در کنار سختی قضاوت مدیریت کار دستگاه قضاوت بسیار زیاد است، بیان کرد: مردم فکر نکنند که قاضی هر تصمیمی را می تواند بگیرد بلکه باید مراجعه کنندگان اذعان داشته باشند که ملاحظات در دادگستری حکم می کند و بایدهای بالادستی فایده ای در اجرای حکم ندارد.

وی از مراجعه کم مردم شفت در بررسی به پرونده های قضایی در استان اشاره کرد و گفت: مردم شفت کمتر به دستگاه قضایی استان مراجعه می کنند که این نشان دهنده نجابت و مدیریت صحیح دستگاه قضایی در شفت است.

قائم مقام دادگستری گیلان ضمن تقدیر و تشکر از شورای تأمین شهرستان افزود: باید تجارب کسب شده در این شهرستان حفظ شود و باید قضات و دادستانی شهرستان به گونه ای اقدامات محوله را پیش ببرد که موجب رضایت مردم از حاکمیت فعال در کشور شود.

الهیان به اصل احقاق حقوق مردم در مراجعه به دستگاه قضا تأکید داشت و با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در این خصوص افزود: مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان قضایی فرمودند که دادگستری باید به جایی برسد که همچون بچه ای که از دست همسالان خودش به ظلمی می رسد و به پدر یا ماد خود مراجعه می کند، به دادگستری مراجعه نموده و حقش را بگیرد.

وی بابیان اینکه مردم به دستگاه قضایی با اعتماد و اطمینان مراجعه می کنند، خاطرنشان کرد: ما این اطمینان را ایجاد می کنیم که پیگیری های مردم یقیناً موردتوجه قضات است و همه تلاش ما این است که احقاق حق و ابطال باطل کند.

قائم مقام دادگستری گیلان با اشاره به اینکه وقت رسیدگی به پرونده ها در استان قابل قبول است، گفت: وقت های رسیدگی ما نسبت به سایر استان ها کمتر است و موقعیت استان موقعیت قابل قبولی است.

الهیان با اذعان به اینکه در شهرستان شفت کمبود قاضی نداریم، گفت: شفت کمبود قاضی ندارد و با حجم پرونده هایی که در شهرستان در جریان است قضات وقت کافی برای رسیدگی به آن ها دارند.

در این آیین سیروس محمدی به عنوان رئیس و حسین جوادی به عنوان دادستان شفت معرفی و از خدمات شعبانی و عیسی پور تقدیر شد./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان