Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه در ۲ سال گذشته شاهد افزایش چشم گیر تعرفه های درمانی بودیم گفت: مردم بیش از این مقدار توان پرداخت تعرفه ها را ندارند و نباید کمبود منابع بیمه را با فشار بر مردم جبران کرد.

محمدحسین قربانی درباره چگونگی تعیین میزان تعرفه خدمات تشخیصی و درمانی اظهار داشت: ودیعه افزایش تعرفه ها هر سال بر اساس تورم در چارچوب قانون و توسط شورای عالی بیمه تعیین و در هیئت دولت تصویب می شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به سومین سال اجرای طرح تحول سلامت است افزود: در سال های متوالی به دلیل تورم افسار گسیخته و بالا تعرفه های خدمات درمانی بالای 15-20 درصد، مصوب و ابلاغ شده است و بعضی از تعرفه ها تقریباً 2 برابر افزایش قیمت داشته است.

وی با بیان اینکه افزایش 5 درصدی تعرفه های خدمات تشخیصی درمانی واقعی و صحیح است گفت: با توجه به اینکه دولت تورم را تک رقمی و بین 8 تا 9 درصد اعلام کرده است و در 2-3سال گذشته شاهد افزایش چشم گیر تعرفه های درمانی بودیم، مردم بیش از این مقدار توان پرداخت تعرفه ها را ندارند و نباید به آن ها فشار آورد.

قربانی افزود: نگاه مقام معظم رهبری و تمام نیروهای دولت و مجلس بر کاهش پرداخت هزینه ها از جیب مردم است و نباید کمبود منابع بیمه را با فشار بر مردم جبران کرد و افزایش تعرفه ها باید متناسب با واقعیت های موجود باشد و امیدواریم در سال 96 وضعیت بیمه و پرداختی ها در بخش خصوصی و دولتی مشخص شود.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس درباره وضعیت طب سنتی و گیاهان دارویی در کشور اظهار داشت: با دستور شخص وزیر بهداشت و درمان روند بسیار خوبی در طب سنتی و رشته های تخصصی دانشگاهی در پیش گرفته شده است که این امر باعث احیای طب سنتی می شود.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: با توجه به تجربه و زیرساخت کشور و سابقه و تمایل مردم در استفاده از گیاهان دارویی، سازماندهی آن در فضای علمی کشور علاوه بر اشتغال زایی موجب احیاء و قرار گرفتن طب سنتی در جایگاه اصلی خود می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان