Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گیلان رتبه 10 در سرمایه گذاری را دارد، گفت: هزار و 100 واحد صنعتی استان در دست تکمیل و بهره برداری است که با بهره برداری این واحدها 50 هزار شغل ایجاد می شود.

مهرداد لاهوتی، نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی امروز در شورای اداری استان گیلان که به ریاست معاون اول رئیس جمهور برگزار شد، اظهار کرد: گیلان رتبه 13 صنعت را دارد و به همت دولت تدبیر و امید عقب ماندگی صنعت در گیلان جبران شد.

وی با بیان اینکه گیلان رتبه 10 در سرمایه گذاری را دارد، افزود: هزار و 100 واحد صنعتی استان در دست تکمیل و بهره برداری است که پیشرفت 10 الی 90 درصدی را دارند و 50 درصد واحدها بیش از 40 درصد پیشرفت دارند، اتمام واحدهای صنعتی در گیلان به بیش از هشت هزار میلیاردتومان اعتبار نیاز دارد که با بهره برداری این واحدها 50 هزار شغل ایجاد می شود.

نماینده مردم لنگرود در مجلس بیان کرد: از نظر ریالی بیش از 70 درصد تکمیل راه آهن در این دولت رقم خورده است، انتظار داریم راه آهن رشت به آستارا و همچنین رشت به قائم شهر هم در دستور کار قرار گیرد.

لاهوتی تصریح کرد: در راه های روستایی همت خوبی شده و در حال حاضر شاخص توسعه راه روستای به 51.6درصد رسیده است اما 14 میلیارد تومان از مطالبات پیمانکاران باقی مانده است که ادامه این حرکت به همت دولتمردان نیاز دارد.

وی اضافه کرد: در سال 92 با تولید 14 هزارتن چای مواجه بودیم که این آمار در سال گذشته به 31 هزارتن رسید و حدود پنج هزار تن باغات چای احیا شد. در بحث برنج 10 هزارهکتار تسطیح اراضی صورت گرفت اما 100 هزار هکتار تسطیح اراضی باقی مانده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در بحث ابریشم هم نیازمند توجه هستیم زیرا تولید پیله ابریشم از 7 هزارتن به زیر هزارتن رسیده، در سال 81 تعرفه واردات نرخ ابریشم 150درصد بود در حالیکه اکنون به 15 درصد رسیده لذا باید تجدید فکری در تعرفه واردات نرخ ابریشم صورت گیرد.

نماینده مردم لنگرود با بیان اینکه سرانه تولید پسماند در کشور 750 گرم است در حالیکه در گیلان هزار و 200 گرم می باشد، گفت: پسماندهای موجود در سواحل آزاری است که نیازمند توجه است و سرانه تولید پسماند در گیلان نیازمند توجه است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان