Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه شورا یک فرصت بی نظیر برای توسعه و خدمت به مردم است و بازوی قدرتمندی برای مردم و مسئولین محسوب می شود، گفت: شوراها از حاشیه ها به نفع شهر و مردمانش، پرهیز کنند.

سیروس شفقی، فرماندار شهرستان رشت امروز در جلسه آموزشی – توجیهی منتخبین پنجمین دوره شوراهای اسلامی شهرهای تابعه اظهار کرد: با فراهم آوردن بستر انتخاباتی قانونمند سعی کردیم از حقوق قانونی داوطلبین در چارچوب موازین قانونی حمایت کنیم.

وی افزود: یکی از دستاوردهای انقلاب سپردن کارها به مردم به ویژه تشکیل شوراها بود، شورا یک فرصت بی نظیر برای توسعه و خدمت به مردم است و بازوی قدرتمندی برای مردم و مسئولین محسوب می شود لذا مردم همواره به بررسی و ارزیابی عملکرد شورا می پردازند.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه باید طراحی و برنامه ریزی و نظارت در حوزه های مختلف جزء برنامه اصلی شوراها باشد، گفت: با توجه به چالش هایی که امروز در شهرستان داریم، ضرورت دارد که دارای طرح و برنامه باشیم تا بتوانیم نیاز جامعه شهری و روستایی را درکنار هم برطرف کنیم.

شفقی با بیان اینکه قانونمداری یکی از شاخص های مورد تاکید مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: شوراها در شهر و روستا باید به قانون تمکین کنند و کارهای شان را در مسیر قانون انجام دهند و از حاشیه ها به نفع شهر و مردمانش، پرهیز کنند.

وی ادامه داد: کاری نکنید که شوراها دچار روزمرگی شوند زیرا اگر دچار روزمرگی شوند پیشرفت و تحولی را نمی توانند داشته باشند.

فرماندار شهرستان رشت با بیان اینکه در حوزه گردشگری ظرفیت ها و پتانسیل های بسیاری در رشت وجود دارد، اضافه کرد: باید با بهره گیری از فرصت ها و تعامل با مدیران اجرایی در راستای تحول و توسعه شهرستان گام برداریم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان