Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک،رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به عنوان نائب رییس انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران شد.

بر اساس اعلام انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران؛ اعضای جدید هیات مدیره انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران با رای اعضای انجمن و به مدت سه سال انتخاب شدند.

براساس انتخابات انجام شده دکتر سید ابراهیم کتابچی از تهران به عنوان رییس انجمن،دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک از گیلان نائب رییس، دکتر مسعود شیروانی دبیر، دکتر کاظم عباسیون از تهران عضو انجمن و رابط با جامعه جراحان، دکتر مصطفی محسنی از تهران عضو انجمن و خزانه دار، دکتر موسی تقی پور از شیراز عضو انجمن، دکتر فیروز صالح پور از تبریز عضو انجمن، دکتر مسیح صبوری از اصفهان عضو انجمن و دکتر احمد صفایی یزدی از مشهد عضو انجمن انتخابات شدند.

بی شک، قرار گرفتن گیلان(پس از ٦٠ سال از زمان تاسیس)در کنار استان هایی مانند تهران، شیراز، تبریز، اصفهان و مشهد، نوید بخش توسعه علوم پزشکی در این استان، بخصوص در رشته جراحی مغز و اعصاب است. در این زمینه، وجود تشکل های علمـی در گسترش دانش و انتقال تجربه های علمی بسیار اثر گذار می باشد و در صورت توجه و بکارگیری، می تواند راه گشای حل بسیاری از معضلات پزشکی در کشور باشد .

گفتنی است؛رشته جراحی مغز و اعصاب در ایران حدود هفت دهه قبل توسط دو تن از اساتید این رشته ؛ پروفسور نصرت الله عاملی و پروفسور ابراهیم سمیعی (عموی پروفسور مجید سمیعی)، براساس استانداردهای روز دنیا پایه گذاری شد. اکنون ، با گذشت حدود شش دهه از تأسیس انجمن جراحی مغز و اعصاب ایران ، این انجمن با داشتن بیش از 500 عضو فعال که عموماً فارغ التحصیل از دانشگاه های ایران می باشند، از نظر علمی و عملی می تواند جایگاه شایسته ای در عرصه بین المللی داشته باشد . این انجمن در سال 1965 به عضویت فدراسیون جهانی انجمن های جراحی مغز و اعصاب ، در آمد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان