Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه اجرای طرح یاوران ولایت با نام شهدای مدافع حرم گیلان گفت: طرح های تابستانی برای سه هزار دانش آموز اجرا می شود.

سرهنگ علی رفاهتی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در سپاه قدس گیلان اظهار کرد: غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان از دغدغه های سازمان و والدین دانش آموزان است.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه قدس گیلان با اشاره به برنامه های متنوع سپاه در ایام تابستان برای دانش آموزان گیلان گفت: استان گیلان 18 هزار دانش آموز بسیجی فعال و عادی دارد که غنی سازی اوقات این دانش آموزان از اولویت های ماست.

رفاهتی به برنامه طرح یاوران ولایت با نام مقدس شهدای مدافع حرم در مرکز استان گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: این طرح به مدت 6 روز با حضور دانش آموزان بسیجی که قرار است مسئولیت فرماندهی واحدهای پیشگام را در مدارس بر عهده بگیرند برگزار می شود.

رفاهتی موضوع طرح یاوران ولایت را موضوعات مختلف فرهنگی، ورزشی و اردویی دانست و گفت: دانش آموزان متوسطه دوم با گذراندن این طرح در سال تحصیلی جدید به عنوان مسئول پایگاه بسیج مدارس خود انتخاب می شوند.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه قدس گیلان با اشاره به اینکه زمان برگزاری این طرح دو دوره شش روزه برای دختران و پسران است بیان کرد: طرح یاوران ولایت با مشارکت 500 دانش آموز بسیجی دختر و پسر در رشت برگزار می شود.

مقام عالی سازمان بسیج دانش آموزی استان گیلان هدف از برگزاری طرح مذکور را آموزش نیروهای مؤمن و انقلابی تراز اول در مدارس عنوان کرد و گفت: دانش آموزان با آموزش های مذکور به عنوان جوانان انقلابی و جهادی وارد جامعه می شوند.

وی با تأکید بر اینکه طرح مذکور از 17 تا 22 تیرماه برای 250 نفر از دانش آموزان دختر بسیجی در رشت برگزار می شود اظهار کرد: 24 تا 29 تیرماه طرح یاوران ولایت ویژه پسران برای 250 نفر از دانش آموزان بسیجی مرکز استان برگزار می شود.

مسئول سازمان بسیج دانش آموزی سپاه قدس گیلان از برگزاری طرح های تابستانی برای 3 هزار دانش آموز بسیجی در سطح شهرستان های گیلان خبر داد و افزود: طرح یاوران ولایت در شهرستان ها به مدت 3 روز برای دانش آموزان اجرا می شود.

رفاهتی بابیان اینکه طرح های تابستانی بسیج دانش آموزی در حوزه های فرهنگی، تفریحی و ورزشی هستند افزود: طرح مرمت و بهسازی مدارس توسط دانش آموزان در قالب فعالیت های فرهنگی و جهادی در استان انجام می شود.

وی بیان کرد: اردوهای جهادی در دوره های 3 الی 7 روزه برای دانش آموزان در سطح مناطق محروم استان گیلان برگزار می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان