Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: کلید موفقیت آینده کشور در کارآفرینی است و مردم باید در این زمینه حریض شوند زیرا اگر فرهنگ کار و کارآفرینی در جامعه نهادینه شود کمک بزرگی به آینده ایران است.

علی لاریجانی صبح امروز در دیدار با آیت الله زین العابدین قربانی اظهار کرد: از ماه های گذشته یکی از توفیق هایی که برای سفر به گیلان داشتم دیدار با آیت الله قربانی است.

وی ادامه داد: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی نسبت به آیت الله قربانی ارادت داشتم و از آثارشان استفاده می کردم و ایشان شاخصی در تعاملات نظری اسلامی نه تنها برای گیلان بلکه برای جهان است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان خاطره ای از آیت الله مطهری در نوروز سال 56 در سفر به گیلان، بیان کرد: آیت الله مطهری، آیت الله قربانی را دارای فضل، کمال و معرفت معرفی کرده است.

لاریجانی با بیان اینکه آیت الله قربانی در گیلان بسیار موفق عمل کرده و این استان باید به ایشان افتخار کند، تصریح کرد: یکی از مسائل مهم کشور که نیاز است از وجود آیت الله قربانی استفاده شود، نهادینه کردن فرهنگ کار و کارآفرینی است زیرا مسأله مهم وضعیت اقتصادی محسوب می شود و بقیه در حاشیه است.

وی بر تولید ثروت و اشتغال در کشور تأکید کرد و گفت: در سال های اخیر مقام معظم رهبری بر محور اقتصادی تأکید دارند و تا شرایط اقتصادی متحول نشود مسائل دیگر تحقق پیدا نمی کند.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پرهیز از کشمکش بسیار مهم است، متذکر شد: با نظر آیت الله قربانی در برطرف کردن کشمکش ها به طور کامل موافق هستم.

لاریجانی با تأکید براینکه برای اجرای اقتصاد مقاومتی باید اقدام هایی انجام شود، اظهار کرد: دولت باید توان خود را در مورد موضوع مذکور متمرکز کند و در دولت جدید نیروهای عملیاتی و کار انتخاب شوند و این همگرایی در دولت وجود دارد.

وی به وجود صاحب نظران در گیلان اشاره کرد و یادآور شد: فرهنگ کار و کارآفرینی باید در جامعه نهادینه شود و دولت تنها با صدور بخشنامه نمی تواند این امر را انجام دهد زیرا تا فرهنگ کار نباشد اشتغال ایجاد نمی شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جوانان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه ها به دنبال اشتغال در دستگاه های دولتی هستند، بیان کرد: از دستگاه دولتی تولید در نمی آید و باید فرهنگ کار در جامعه گسترش پیدا کند.

لاریجان، قلم و نفوذ کلام آیت الله قربانی بین مردم و روحانیون را تاثیرگذار دانست و خاطرنشان کرد: حرکت فرهنگی متناسب با کارآفرینی در جامعه باید ایجاد شود اما امور فرهنگی در رسانه ها بیشتر دارای سبقه سیاسی است.

وی، جهش اقتصادی در بیشتر کشورها در 20 سال گذشته را به دلیل تحول در حوزه اقتصادی آنها عنوان کرد و افزود: در 40 سال گذشته وضعیت کره جنوبی فرسوده بود و 50 درصد مردم این کشور در فقر مطلق بودند اما اکنون سالانه 550 میلیارد دلار صادرات دارند و تولیدکننده هستند.

رئیس مجلس شورای اسلامی بر هدایت فرهنگی و فکری جامعه برای کارآفرینی و فرهنگ کار تأکید کرد و گفت: کلید موفقیت آینده کشور در کارآفرینی است و مردم باید در این زمینه حریض شوند زیرا اگر فرهنگ کار و کارآفرینی در جامعه نهادینه شود کمک بزرگی به آینده ایران است.

لاریجانی در پایان با بیان اینکه آینده خوبی برای گیلان می بینم، تصریح کرد: تلاش می کنیم در زمینه تولید استان حمایت لازم انجام شود.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان